Opis obrazka

Wręczenie odznaczeń „Zasłużony dla diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej”

Podczas mszy św. sprawowanej w gorzowskiej katedrze w piątek 8 września br. o godz. 18.00 wręczone zostaną odznaczenia „Zasłużony dla Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej”. W tym roku wyróżnienie to z rak bp. Tadeusza Lityńskiego otrzyma 21 osób.
Odznaczenie „Zasłużony dla Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej” zostało ustanowione przez bp. Adama Dyczkowskiego. Kandydatów do uhonorowania – świeckich katolików wyróżniających się szczególnie aktywnym zaangażowaniem w życie Kościoła – przedstawiają parafie, dekanaty i instytucje diecezjalne. Po zweryfikowaniu kandydatur przez kapitułę odznaczenia, ostateczną decyzję o przyznaniu wyróżnienia podejmuje biskup diecezjalny. Osoby uhonorowane diecezjalnym wyróżnieniem otrzymują specjalny dyplom oraz odznaczenie w formie krzyża.

Sprawdź także

Klenica: 43. Piesza Pielgrzymka Duszpasterstwa Rolników

Duszpasterstwo rolników diecezji zielonogórsko-gorzowskiej już po raz 43. organizuje pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. To …