Wręczenie odznaczeń „Zasłużony dla diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej”

Podczas mszy św. sprawowanej w gorzowskiej katedrze w piątek 8 września br. o godz. 18.00 wręczone zostaną odznaczenia „Zasłużony dla Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej”. W tym roku wyróżnienie to z rak bp. Tadeusza Lityńskiego otrzyma 21 osób.
Odznaczenie „Zasłużony dla Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej” zostało ustanowione przez bp. Adama Dyczkowskiego. Kandydatów do uhonorowania – świeckich katolików wyróżniających się szczególnie aktywnym zaangażowaniem w życie Kościoła – przedstawiają parafie, dekanaty i instytucje diecezjalne. Po zweryfikowaniu kandydatur przez kapitułę odznaczenia, ostateczną decyzję o przyznaniu wyróżnienia podejmuje biskup diecezjalny. Osoby uhonorowane diecezjalnym wyróżnieniem otrzymują specjalny dyplom oraz odznaczenie w formie krzyża.

List pasterski Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego z okazji 900-lecia ustanowienia biskupstwa lubuskiego

Drodzy Diecezjanie, Bracia i Siostry, Kościół na Środkowym Nadodrzu ma swoją długą, bo wielowiekową historię. …