Wręczenie statuetek „Człowiek Człowiekowi”

Bp Tadeusz Lityński 5 kwietnia wręczył statuetki „Człowiek Człowiekowi” dla osób, które szerzą ewangeliczną zasadę miłości bliźniego.

Uroczystość wręczenia nagród dziecięciu laureatom odbyła się w kościele pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie. Poprzedziła ją Msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusz Lityńskiego. – Dzisiaj potrzeba świadków miłości i miłosierdzia, którzy zmieniają świat i dają nadzieję innym. Pokazują innym, że można zmieniać świat i wnosić w życie człowieka nadzieję – mówił w homilii pasterz diecezji.

Statuetka „Człowiek Człowiekowi” to nagroda biskupa zielonogórsko-gorzowskiego. W tym roku odbyła się już 19. edycja nagrody. – Nasi rodzice uczyli nas, że dobro buduje, a zło rujnuje. Współczesny świat jest taki, a nie inny i tym bardziej trzeba to dobro pokazywać – zauważa ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor diecezjalnej Caritas.

W tym roku statuetkę w kategorii indywidualnej otrzymali: dr Ewa Dunas – wolontariuszka z Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw w Zielonej Górze, Janina Hałuszczak – wolontariuszka Parafialnego Zespołu Caritas w parafii pw. Podwyższenia Krzyża w Sulechowie, Wiesław Deręgowski – wolontariusz z PZC w parafii pw. św. Anny w Szczańcu, Irena Stelmaszczyk – wolontariuszka ze Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna w Gorzowie Wlkp., Zbigniew Olszewski – zaangażowany w ruchu trzeźwości w naszej diecezji, Stanisława Zdanowicz – wolontariuszka PZC w parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Strzelcach Krajeńskich, Bronisława Łozyniak – wolontariuszka z PZC w parafii pw. MB Gromnicznej w Kożuchowie, Małgorzata Jaskuła – katechetka, która współprowadzi klub wolontariatu w SP17 w Zielonej Górze oraz s. Anna Kaczmarek, która jest odpowiedzialna za jadłodajnię oraz świetlicę dla dzieci w Żaganiu.

A jak na nagrodę zareagowały osoby wyróżnione? – To duże wyróżnienie, ale trzeba podkreślić, że w moim przypadku to jest nagroda dla całego Parafialnego Zespołu Caritas z parafii pw. św. Franciszka z Asyżu. To oczywiście nagroda dla Szkolnych Kół Caritas, które nam pomagają. To oczywiście nagroda dla darczyńców bez których nie moglibyśmy robić tego, co robimy – podkreśla Stanisława Zdanowicz ze Strzelec Krajeńskich.

Krzysztof Król
dziennikarz „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Zmiany personalne w diecezji

Duchowni, którzy w okresie wakacyjnym zmieniają placówkę duszpasterską, we wtorek 28 maja br. odebrali dekrety …

Skip to content