Komunikat biskupa na Niedzielę Bożego Miłosierdzia

Komunikat na Niedzielę Bożego Miłosierdzia 2018 r.

Drodzy Diecezjanie,

Niedziela Miłosierdzia, którą dziś obchodzimy w Kościele Powszechnym jest patronalnym świętem Caritas w Polsce – w tym i w naszej diecezji.

Pan Jezus Miłosierny. Kościół miłosierny. Parafia miłosierna. Ludzie dla ludzi miłosierni. To piękne przesłanie papieża Franciszka, które chcemy kontynuować posłuszni słowom Ewangelii: „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, mnieście uczynili” (por. Mt 25,40). A możemy to czynić dzięki słowom: Jezu ufam Tobie.

Miłosierdzie to imię Boga i chcemy to miłosierdzie Pana, którym On sam nas obdarowuje, rozdawać wszystkim potrzebującym mieszkańcom naszej diecezji i z poza jej granic. Pomoc duchowa i materialna. Do tego jest między innymi powołana Caritas w naszej diecezji.

Dziękuję dziś Wszystkim, którzy z sercem na dłoni, niejednokrotnie napotykając różne trudności, tworzycie Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, odkrywając innym Oblicze Kochającego Pana: pracownikom Caritas diecezjalnej, Parafialnym Zespołom i Szkolnym Kołom, Wolontariuszom i Darczyńcom.

Również i ja przyłączam się do prośby Caritas naszej diecezji o wsparcie działań pomocowych ofiarami do puszek, które możemy złożyć przy wyjściu z kościoła. Niech to miłosierdzie Pana rozdawane potrzebującym zawsze do Was powraca dając radość i pokój serca.

Z pasterskim błogosławieństwem

+ Tadeusz Lityński
Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

List bp. Tadeusza Lityńskiego na Światowy Dzień Chorego 2024