poniedziałek , 22 kwietnia 2024

XX Dzień Papieski

W niedzielę 11 października br. Kościół w Polsce będzie przeżywał XX Dzień Papieski. W tym roku odbywa się on pod hasłem „Totus Tuus”. Tego dnia w parafiach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Natomiast dzień wcześniej, w sobotę 10 października, odbędzie się także zbiórka publiczna na terenie Zielonej Góry.

Stypendyści Fundacji spotkają się w sobotnie przedpołudnie przy parafii pw. św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze (ul. Obywatelska).

Aktualnie ze wsparcia Fundacji korzysta 48 uczniów i studentów z terenu diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, którzy otrzymują comiesięczne stypendium oraz prawo do udziału w wakacyjnych obozach. Inicjatywę na terenie diecezji koordynuje Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Zielonej Górze.

XII pielgrzymka motocyklistów do Rokitna

Już po raz dwunasty miłośnicy jednośladów z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej symbolicznie rozpoczynają sezon motocyklowy od spotkania …