poniedziałek , 22 kwietnia 2024

XXV rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Gorzowie Wlkp.

W tym roku przypada 25. rocznica wizyty papieża Jana Pawła II w Gorzowie Wlkp. Obchody rocznicowe będą się odbywać w czwartek 2 czerwca w poszczególnych parafiach diecezji, a na niedzielę 5 czerwca zaplanowano centralne wydarzenia w Gorzowie.
Upamiętnienie rocznicy w parafiach przybierze formę nabożeństwa ku czci św. Jana Pawła II. Natomiast program niedzielnych uroczystości w Gorzowie Wlkp. będzie miał następujący przebieg:
godz. 12.00 – Msza św. w katedrze pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego
godz. 13.00 – Marsz dla Życia i Rodziny
godz. 15.00 – Festyn rodzinny na placu św. Jana Pawła II
godz. 17.00 – Koncert
Jan Paweł II odwiedził Gorzów Wlkp. 2 czerwca 1997 r. w trakcie swojej VI pielgrzymki do Ojczyzny. Spotkał się z licznie zgromadzonymi wiernymi na placu obok budującego się wówczas kościoła pw. Pierwszych Męczenników Polski. Przewodniczył liturgii Słowa połączonej z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. W homilii wzywał do odważnego dawania świadectwa swojej wiary w codziennym życiu: „Patrząc na przykład męczenników, nie bójcie się dawać świadectwa. Nie lękajcie się świętości. Starajcie się odważnie dążyć do pełnej miary człowieczeństwa. Wymagajcie od siebie, choćby inni nawet od was nie wymagali!”. Papież Jan Paweł II nawiedził również katedrę gorzowską, gdzie modlił się przy grobie bp. Wilhelma Pluty.

XII pielgrzymka motocyklistów do Rokitna

Już po raz dwunasty miłośnicy jednośladów z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej symbolicznie rozpoczynają sezon motocyklowy od spotkania …