poniedziałek , 22 kwietnia 2024

Święcenia kapłańskie w katedrze

W gorzowskiej katedrze 28 maja trzech diakonów Wyższego Seminarium Duchownego w Gorzowie Wlkp. przyjęło święcenia kapłańskie. Sakramentu udzielił im biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński.

GALERIA ZDJĘĆ – TUTAJ

Nowi księża diecezji zielonogórsko-gorzowskiej to: ks. Paweł Ciborowski-Kozłowski z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Żarach, ks. Tomasz Dragańczuk z parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Lubsku oraz ks. Paweł Marciniak z parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lubiszynie.

W homilii bp Tadeusz Lityński podkreślił, że tajemnica święceń kapłańskich pokazuje, że Bóg daje miłość tam, gdzie w żaden sposób na to nie zasługujemy. – Ta miłość ma dokonać swoistej rewolucji najpierw w naszym sercu, abyśmy i my potrafili wejść z nią w świat, do którego Jezus nas posyła. Będziecie zapewne drodzy bracia mieli jak Piotr chwile zwątpienia, może chęci ucieczki przed wyzwaniami, które przyniesie Wam codzienność. Zobaczcie dziś w tym Słowie, co Boża miłość pragnie z Wami uczynić! Jak pragnie wydobywać z Was to, co silne, bo Boże – mówił biskup.

– Nie zostaje się kapłanem dla siebie samego, lecz dla innych. Nie zostaje się kapłanem, by otrzymać szczególnie liczne łaski, by niejako piastować uprzywilejowane stanowisko u dobrego Boga; a święcenia kapłańskie nie są rezerwacją szczególnie dobrego miejsca w niebie. Nie, kto zostaje kapłanem, zostaje nim, by być sługą innych, sługą sług Boga – dodał.

Mszę św. koncelebrował bp senior Paweł Socha oraz kapłani diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma pięciu nowych kandydatów do diakonatu stałego

W Zielonej Górze od ubiegłego roku działa Diecezjalny Ośrodek Formacji Diakonów Stałych. 10 kwietnia w …