poniedziałek , 22 kwietnia 2024

Zachęta do odważniejszego korzystania z posługi duszpasterskiej

Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej w Zielonej Górze – w nawiązaniu do wypowiedzi abp. Stanisława Gądeckiego – zachęca do odważniejszego korzystania z posługi duszpasterskiej.

Zgodnie z nowymi wytycznymi sanitarnymi obowiązującymi od niedzieli 17 maja br.  w kościołach i kaplicach może przebywać większa niż do tej pory liczba wiernych. Na jedną osobę powinno przypadać 10 m2 powierzchni użytkowej kościoła. Ponadto, nadal należy zachowywać dystans 2 metrów od innych osób obecnych na nabożeństwie, a także zasłaniać nos i usta. Biorąc pod uwagę te nowe normy, Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej w Zielonej Górze – w nawiązaniu do wypowiedzi abp. Stanisława Gądeckiego zawartej w wydanym przez niego komunikacie z dnia 14 maja br. – zachęca wiernych naszej diecezji do coraz odważniejszego korzystania z parafialnej posługi duszpasterskiej w niedziele i dni powszednie. Zachęta ta skierowana jest przede wszystkim do tych wszystkich, którzy jeszcze nie przystąpili do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

(Zdjęcie: Krzysztof Król /GOŚĆ NIEDZIELNY)

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma pięciu nowych kandydatów do diakonatu stałego

W Zielonej Górze od ubiegłego roku działa Diecezjalny Ośrodek Formacji Diakonów Stałych. 10 kwietnia w …