Zaproszenie na na Festiwal Życia

Diecezjalne duszpasterstwo rodzin zaprasza na Festiwal Życia, który odbywać się będzie od 24 do 29 marca w Zielonej Górze.

Przyczynkiem jest ustanowiony przez parlament Narodowy Dzień Życia (24 marca) i ustanowiony przez episkopat Dzień Świętości Życia (25 marca). – To tydzień, który ma pokazać szeroki wachlarz spraw związanych z różnymi aspektami życia. Chcemy oczywiście mówić o ochronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci, ale nie tylko. Chcemy pokazywać to życie na różnych etapach i pobudzać do refleksji, abyśmy przeżywali je w pełni i czerpali z niego pełnymi garściami – wyjaśnia ks. Mariusz Dudka, diecezjalny duszpasterz rodzin.

Duszpasterz zachęca do podjęcia Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. – Ta modlitwa to nie magia. Wierzę mocno, że ona daje siłę i nawrócenie dla rodziców dziecka, aby – jak mówi codzienna modlitwa adopcyjna – rodzice przyjęli to dziecko z miłością. W naszej diecezji ponad 4 tys. osób adoptuje dziecko w tej krucjacie modlitewnej. Są to ambasadorzy życia, a jednocześnie osoby, które przez modlitwę uświęcają samych siebie – zauważa ks. Dudka.

Plan:

24 marca (niedziela)

10.45-13.15 – FESTIWALOWY PUNKT ZDROWIA – prelekcje lekarzy, kurs pomocy przedmedycznej, badanie ciśnienia, cukru – przy par. pw. Ducha Świętego ul. Bułgarska 30 – sala pod kościołem

25 marca (poniedziałek)

18.30 – Uroczyste Rozpoczęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca ul. Prosta 47

26 marca (wtorek)

Emisja Filmu „Chata”  – dla Społeczności Szkoły: „Elektronik” i „Lotnik”

27 marca (środa)

Spektakl teatru kleryckiego Zdumienie pt. „Smoki” – Aula Uniwersytetu Zielonogórskiego (kampus A – Gagarin) – ul. Podgórna

10.00 – dla przedszkoli – zgłoszenie uczestnictwa: tel. 684539273 w godz. 8-16

19.00 – wstęp wolny

28 marca (czwartek)