Obraz św. Józefa na odpuście w Zielonej Górze

– Ojcowie, mężowie bądźcie opiekunami na wzór św. Józefa – apelował bp Stanisław Napierała z diecezji kaliskiej, który 19 marca przewodniczył Mszy św. w parafii pw. św. Józefa w Zielonej Górze.

Najpierw św. Józefa przywitali małżonkowie tutejszej parafii. – Św. Józefie, silny patronie na poważne kłopoty. Specjalisto od spraw rodzinno-mieszkaniowo-finansowych. Wyproś nam potrzebne łaski! Pomóż samotnym znaleźć drugie połówki i założyć rodziny silne Bogiem. Zmiękcz serca ojców i mężów – egoistów oraz tych co boją się tymi mężami zostać. Niech staną się prawdziwymi mężczyznami, którzy potrafią przyjąć odpowiedzialność za drugiego człowieka! – mówiła Aleksandra Skalska, która przywitała św. Józefa ze swoim mężem Mikołajem.

W homilii biskup przypomniał, że podstawą małżeństw Józefa i Maryi była miłość. – Nie ma małżeństwa bez miłości, nie ma rodziny bez miłości – zauważył biskup. – To Bóg stworzył małżeństwo, to Bóg stworzył rodzinę. Małżeństwo i rodzina to nie jakaś deklaracja takiego czy innego ciała ustawodawczego. Małżeństwo to nie jest dzieło ludzkie, to jest Boże dzieło – dodał.

Biskup podkreślił, że dziś szatan uderza w małżeństwo i rodzinę, dlatego apelował do mężczyzn: – Ojcowie, mężowie bądźcie opiekunami na wzór św. Józefa. Mężczyzna, mąż, opiekun winien udać się do źródła, a tym źródłem jest Bóg – dodał.

Podobnie jak w innych parafiach, tak i tutaj po Mszy św. odbył się specjalny blok ewangelizacyjno-modlitewny dla mężczyzn.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Święcenia diakonów

W najbliższą sobotę 18 maja  podczas mszy św. odprawianej o godz. 11.00 w kościele konkatedralnym pw. św. …

Skip to content