poniedziałek , 6 kwietnia 2020

Zarządzenie biskupa diecezjalnego w związku z zagrożeniem koronawirusem

W związku z zagrożeniem koronawirusem bp Tadeusz Lityński podjął decyzję o odwołaniu na terenie całej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej wszystkich rekolekcji szkolnych. Odwołane zostały również wszystkie rekolekcje oraz inne spotkania organizowane w domach rekolekcyjnych i innych ośrodkach diecezjalnych.

O powyższych decyzjach biskupa diecezjalnego poinformował wikariusz generalny ks. Piotr Kubiak w komunikacie rozesłanym do parafii i duchowieństwa diecezjalnego za pomocą poczty elektronicznej.

W komunikacie zapowiedziano również, że możliwe są ewentualne dalsze decyzje biskupa zielonogórsko-gorzowskiego w tej sprawie. Zostaną one podjęte po mającym się dziś odbyć spotkaniu przedstawicieli strony rządowej z Kościołami i związkami wyznaniowymi oraz po zaplanowanym na jutro zebraniu Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski.

W kościołach całej diecezji nadal ma trwać modlitwa w intencji osób dotkniętych epidemią w Polsce i na świecie: o pokój wieczny dla zmarłych, zdrowie dla chorych i wsparcie dla ich bliskich, lekarzy i opiekunów oraz o mądrość dla rządzących i roztropność dla obywateli. W kolejne niedziele będzie również kontynuowany śpiew suplikacji po błogosławieństwie kończącym każdą Mszę św.

Ks. Andrzej Sapieha

Foto: Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl