poniedziałek , 18 marca 2024
Krzysztof Król /Gość Niedzielny

Zatwierdzono teksty liturgiczne o Najświętszej Maryi Pannie z Rokitna

Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów dekretem z dnia 2 czerwca 2022 r. zatwierdziła teksty liturgiczne o Najświętszej Maryi Pannie z Rokitna. Będą one odtąd stosowane na terenie całej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej we Mszy św. i Liturgii Godzin w uroczystość Matki Bożej Rokitniańskiej przypadającą 18 czerwca.

Zatwierdzone teksty obejmują formularz mszy św. (kolekta, modlitwa nad darami, modlitwa po Komunii św. wraz z antyfonami na Wejście i na Komunię), teksty Liturgii Słowa (czytania, psalm responsoryjny, śpiew przed Ewangelią), a także niektóre teksty liturgii godzin (drugie czytanie Godziny Czytań wraz z responsorium, modlitwę i hymn do Jutrzni i Nieszporów).

Teksty liturgiczne o NMP z Rokitna

Niedziela Palmowa 2023

W Niedzielę Palmową, zwaną również Niedzielą Męki Pańskiej, w tym roku przypadającą 24 marca, rozpoczyna się Wielki …