niedziela , 23 czerwca 2024

Zawierzenie Fatimskiego Apostolatu Niepokalanego Serca Maryi w Rokitnie

W sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej 7 grudnia odbyło się zawierzenie Fatimskiego Apostolatu Niepokalanego Serca Maryi.

Czym jest Fatimski Apostolat Niepokalanego Serca Maryi? To wspólnota, która od 10 lat pielgrzymuje z Międzyrzecza do Rokitna w każdą pierwszą sobotę miesiąca. Jej duchowym opiekunem jest ks. Andrzej Oczachowski. Mszy św. przewodniczył bp Tadeusz Lityński.

 

Biskup w w homilii przypomniał o przesłaniu Maryi do pastuszków w Fatimie, których wezwała do modlitwy różańcowej i składania wyrzeczeń za dusze grzeszników. – Tak, Maryja w swych objawieniach wzywa przede wszystkim do powrotu do Ewangelii i osobistego nawrócenia. Praktyka pięciu pierwszych sobót miesiąca jest nierozerwalnie związana z przyjmowaniem Komunii Świętej i odmawianiem Różańca, co razem ma być wynagrodzeniem Jej Niepokalanemu Sercu za grzechy ludzkości, które obrażają Boga – mówił w homilii pasterz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

– Dziś jest ten dzień, droga siostro, drogi bracie, by na nowo zawierzyć Bogu, by poprosić Maryję o nowe siły i krok po kroku wypełniać Jej orędzie. Nie zapominajmy do czego Ona wzywa nas ustawicznie. Przystępujmy z oczyszczonym sercem do Komunii Świętej, módlmy się na różańcu, ofiarujmy nasze cierpienie, nasze wyrzeczenia za zbawienie grzeszników, za nasze zbawienie i wynagradzajmy Bogu za grzechy, które Go obrażają. Żyjmy Ewangelią na co dzień i nieśmy innym Chrystusa jak Maryja, abyśmy razem z Nią mogli przez wieki śpiewać radosne Magnificat za wielkie rzeczy, które Bóg uczynił w naszym życiu – dodał.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Oferta studiów teologicznych i formacja do diakonatu stałego

1. Rekrutacja na dwuletnie teologiczno-katechetyczne studia podyplomowe dla nauczycieli w Gorzowie Wlkp. Koszt studiów – …

Skip to content