Zawody wędkarskie o puchar biskupa

Już po raz 15. Akcja Katolicka zorganizowała zawody wędkarskie o puchar bp. Adama Dyczkowskiego. Zmagania odbyły się 29 czerwca na „Wapnach” w Jordanowie.

Wystartowało w nich 23 seniorów i 13 juniorów. – Jako Akcja Katolicka w naszych działaniach nie chcemy ograniczać się tylko do inicjatyw przy kościele. Chrześcijanie na co dzień realizują swoje różnorakie pasje. Jedną z nich jest wędkarstwo, a akwenów wodnych na ziemi lubuskiej nie brakuje – wyjaśnia Ryszard Furtak, prezes diecezjalnej Akcji Katolickiej.

Pierwsze miejsce wśród seniorów zajął Marek Sasim, drugie Jan Adamczyk, a trzecie Tadeusz Kikosicki.

Natomiast wśród juniorów najlepsza okazała się Ola Maculewicz. Kolejne miejsca zajęli: Adam Lelewer i Filip Obst.

Ale nie nagrody były tu najważniejsze, a sam udział. Nie po raz pierwszy wziął w nich udział Andrzej Stankowiak ze Wschowy. – Dlaczego biorę udział? Nie chodzi o chwycenie ryby, ale o odpoczynek nad wodą – wyjaśnia.

Nagrody uczestnikom z różnych zakątków diecezji wręczył bp Adam Dyczkowski.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Biskup wręczył statuetki „Człowiek człowiekowi”

W parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. 8 kwietnia odbyła się gala wręczenia …