Zjazd Rodziny Szkół Jana Pawła II

VII Zjazd Rodziny Szkół Jana Pawła II Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej odbył się tym razem w Niwiskach k. Zielonej Góry.

Wszystko rozpoczęło się od Mszy św. w miejscowym kościele, której przewodniczył bp Paweł Socha. – W procesie edukacji ważne jest nie tylko nauczanie, ale także wychowanie czyli kształtowanie osobowości człowieka – mówił w homilii biskup.

Diecezjalna inicjatywa odwołuje się do ogólnopolskiej inicjatywy. Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

– Poprzez coroczne zjazdy chcemy integrować szkoły, które noszą imię tego patrona w naszym regionie. Szczególnie zwracamy uwagę na nauczanie Jana Pawła II, które kierował do młodego pokolenia – wyjaśnia Wojciech Lechów, dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej w kurii biskupiej.

Zjazd odbywa się co roku w innej miejscowości. Gospodarzem tegorocznego oczywiście była Szkoła Podstawowa w Niwiskach k. Zielonej Góry.

– To dla nas wielkie święto – zauważa dyrektor Marzanna Kujtkowska i dodaje: – Takie spotkania to okazja, aby lepiej poznać życie swojego patrona i bardziej wsłuchać się w to, co do nas mówi. Dlatego zorganizowaliśmy konkurs plastyczny i literacki, który ogłosiliśmy już w styczniu, aby w szkołach był czas, aby pochylić się nad tym tematem.

Krzysztof Król
dziennikarz „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Podyplomowe studia teologiczne

Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu prowadzi nabór na dwuletnie podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne dla osób posiadających przygotowanie pedagogiczne. Studia …

Skip to content