Zmarł ks. Krzysztof Szkwarek

Ks. Krzysztof Szkwarek, syn Adolfiny i Franciszka, pochodził z Sieniawy Żarskiej. Urodził się 16 lipca 1971 r. w Żarach. Został ochrzczony 29 sierpnia 1971 r. w kościele parafialnym pw. świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sieniawie Żarskiej. Uczęszczał do Szkoły Podstawowej w Sieniawie Żarskiej, Zbiorczej Szkoły Gminnej w Żarach, Zespołu Szkół Budowlanych w Żarach i Technikum Drzewnego w Zielonej Górze. W 1980 r. przystąpił do pierwszej Komunii św. i od tej pory służył jako ministrant, a następnie lektor i kantor. 7 grudnia 1986 r. przyjął sakrament bierzmowania. Przez wiele lat należał do Ruchu Światło-Życie.

Po maturze w 1992 r. rozpoczął studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu. 12 maja 1998 r. uzyskał tytuł magistra teologii w zakresie teologii moralnej na Papieskim Fakultecie Teologicznym we Wrocławiu.

Przyjął święcenia diakonatu 11 maja 1997 r. w parafii pw. św. Mikołaja w Głogowie z rąk bpa Edwarda Dajczaka. Święcenia kapłańskie przyjął 23 maja 1998 r. w Gorzowie Wlkp. z rąk bpa Adama Dyczkowskiego.

Pracował jako wikariusz w następujących parafiach:

• Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. (1998-2002);
  • Wniebowzięcia NMP w Szprotawie (2002-2005);
  • Nawiedzenia NMP w Żaganiu (2005-2008);
  • św. Wojciecha w Międzyrzeczu (2008-2011);
  • NMP Królowej Polski w Świebodzinie (2011-2014);
  • NMP Matki Kościoła w Kostrzynie nad Odrą (2014-2016).

Ze względu na stan zdrowia, 25 sierpnia 2016 r. bp Tadeusz Lityński udzielił mu urlopu zdrowotnego, czyniąc go jednocześnie rezydentem w parafii, w której do tej pory posługiwał.

Ks. Krzysztof Szkwarek odszedł do Pana w sobotę 5 listopada 2016 r. w godzinach przedpołudniowych w Kostrzynie nad Odrą. Został pochowany 9 listopada 2016 r. na cmentarzu w parafii pw. świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sieniawie Żarskiej. Uroczystościom pogrzebowym przewodniczył bp Tadeusz Lityński.

Requiescat in pace.

XII pielgrzymka motocyklistów do Rokitna

Już po raz dwunasty miłośnicy jednośladów z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej symbolicznie rozpoczynają sezon motocyklowy od spotkania …