piątek , 25 września 2020

Zmarł ks. Mieczysław Madej CRL

W dniu 16 kwietnia br. w Drezdenku w wieku 86 lat zmarł śp. ks. Mieczysław Madej CRL.

Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem ks. Biskupa zostanie odprawiona w środę, 24.kwietnia, o godz. 11:00 w kościele parafialnym pw. Przemienia Pańskiego w Drezdenku.
Śp. ks. Mieczysław Madej CRL urodził się 4 marca 1933 roku w Groblach na Rzeszowszczyźnie w rodzinie Kazimierza i Weroniki z domu Grzeszkiewicz. Szkołę podstawową ukończył w rodzinnej miejscowości, szkołę średnią w Krakowie, a w sierpniu 1952 r. wstąpił do zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich. Pierwszą profesję zakonną złożył 28 sierpnia 1953 r.,  natomiast święcenia kapłańskie przyjął 19 czerwca 1960 w Krakowie z rąk bp. sandomierskiego Jana Lorka.
Pracował jako wikariusz w następujących parafiach: Drezdenko, Kraków, Ełk, Gietrzwałd, Niegosław, Kamień, a jako proboszcz w Gietrzwałdzie, Niegosławiu i w Kamieniu pod Krakowem. W latach 1964-1967 w klasztorze krakowskim pełnił obowiązki ekonoma. W latach 1973-1979 był proboszczem w Gietrzwałdzie. W kwietniu 1982 kapituła prowincjalna wybrała go prepozytem klasztoru krakowskiego i definitorem prowincjalnym. Został mianowany również zastępcą prowincjała.
Od roku 2008 przebywał w klasztorze w Drezdenku.
Śp. ks. Mieczysława polecajmy Miłosierdziu Bożemu.
ks. Piotr Kubiak
kanclerz Kurii

VIII Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Międzyrzecza

Już po raz ósmy 19 września odbyła się Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do sanktuarium Pierwszych Męczenników …