Duszpasterstwo rolników Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej już po raz 43. organizuje pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Chociaż pielgrzymka tradycyjnie wyrusza z Klenicy, to jednak dzień wcześniej, 1 lipca, pątnicy przejdą z Otynia do Klenicy, by stamtąd podjąć w kolejnym dniu wędrówkę do Częstochowy. Wyjście z Klenicy po mszy św. o godz. 7.00. …
Czytaj więcej »Archiwum roczne: 2026
Diecezjalne Forum Inicjatyw Duszpasterskich Kobiet
Pierwsze Diecezjalne Forum Inicjatyw Duszpasterskich Kobiet odbędzie się w sobotę 27 czerwca br. w godz. 10.00-13.00 w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie. Będzie to spotkanie liderek i przedstawicielek środowisk kobiecego duszpasterstwa. W wydarzeniu weźmie udział bp Adrian Put. W programie m. in. wspólna modlitwa, prezentacja poszczególnych inicjatyw, i debata.
Czytaj więcej »Pierwszy Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej w Grodowcu
Blisko 150 osób z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej i archidiecezji poznańskiej wystąpiło na I. Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej w sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu. Razem z wykonawcami i uczestnikami śpiewem modlił się bp Tadeusz Lityński.
Czytaj więcej »W Gorzowie Wlkp. świadectwo na Marszu dla Życia dały całe rodziny
„Twórzmy lepszą przyszłość naszych dzieci” – to hasło szóstego Marszu dla Życia i Rodziny, który w niedzielę 21 czerwca przeszedł ulicami Gorzowa Wlkp. Świadectwo na głównych ulicach miasta dały całe rodziny z którymi w tym roku wędrował św. Maksymilian Maria Kolbe w znaku relikwii.
Czytaj więcej »Pierwsze spotkanie sekretarzy Dekanalnych Rad Duszpasterskich
W Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie 20 czerwca odbyło się pierwsze spotkanie sekretarzy Dekanalnych Rad Duszpasterskich. Przewodniczył mu bp pomocniczy Adrian Put. Rady coraz bardziej wspierają działania duszpasterskie w dekanatach.
Czytaj więcej »Bp Nykiel: Maryja uczy sztuki słuchania Boga i słuchania człowieka
„Maryja uczy tutaj zarówno biskupów, kapłanów, jak nas wszystkich ludzi wierzących tej najtrudniejszej życiowej sztuki: sztuki słuchania Boga i słuchania człowieka, aż do końca” – podkreślił bp Krzysztof Nykiel, regens Penitencjarii Apostolskiej, który 20 czerwca przewodniczył uroczystościom ku czci Matki Bożej z Rokitna.
Czytaj więcej »Jubileusz 650-lecia kościoła w Jakubowie
„Kościół Jezusa to Kościół w drodze, a nie zamknięty w twierdzy. (…) Doskonale to rozumiał św. Jakub, który nie był ani strategiem, ani menedżerem, czy urzędnikiem. Był pielgrzymem, był świadkiem, był człowiekiem „drogi” czyli człowiekiem Jezusa!” – mówił bp Krzysztof Nykiel – regens Penitencjarii Apostolskiej podczas uroczystości 650. lecia Kościoła …
Czytaj więcej »Pielgrzymka osób chorych i z niepełnosprawnością do Rokitna
„Uzdrowieni miłością – posłani by kochać” – to hasło 39. pielgrzymki osób chorych i z niepełnosprawnością, która odbyła się 18 czerwca w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Razem z uczestnikami modlił się bp pomocniczy Adrian Put.
Czytaj więcej »Ulicami Nowej Soli przejdzie Marsza dla Życia i Rodziny
“Czas obronić małżeństwo, czas ochronić życie” – to hasło nowosolskiego Marszu dla Życia i Rodziny, który w niedzielę 21 czerwca przejście ulicami Nowej Soli. Wydarzenie zakończy się festynem rodzinnym, a w jego trakcie odbędzie się zbiórka dla rodzin wychowujących dzieci z niepełnosprawnością.
Czytaj więcej »Komunikat w sprawie spotkania organizowanego przez wspólnotę „Miłość i Miłosierdzie Jezusa”
Drodzy Diecezjanie, w związku z mającym się wkrótce odbyć w Strzelcach Krajeńskich wydarzeniem nazwanym „spotkaniem ewangelizacyjnym” pragnę Was poinformować, że jego organizatorzy – wspólnota „Miłość i Miłosierdzie Jezusa” i kierujący nią ks. Daniel Galus – nie działają w pełnej jedności z Kościołem. Ogłaszane przez nich spotkanie w Strzelcach Krajeńskich odbywa …
Czytaj więcej »
Oficjalna strona Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej