Kościół św. Jakuba Starszego Apostoła w Jakubowie ma już 650 lat. Uroczystości w tutejszym sanktuarium zaplanowano na piątek 19 czerwca. Weźmie w nich udział bp Krzysztof Nykiel – regens Penitencjarii Apostolskiej.
Czytaj więcej »Archiwum roczne: 2026
39. Pielgrzymka Osób Chorych i z Niepełnosprawnością do Rokitna
„Uzdrowieni Miłością – posłani by kochać” – to hasło już 39. Pielgrzymki Osób Chorych i z Niepełnosprawnością, która odbędzie się 18 czerwca w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Na wspólne spotkanie zaprasza nowy duszpasterz chorych i służby zdrowia diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.
Czytaj więcej »Marsz dla Życia i Rodziny w Gorzowie Wlkp.
„Twórzmy lepszą przyszłość naszych dzieci” – to hasło szóstego Marszu dla Życia i Rodziny, który w niedzielę 21 czerwca przejdzie ulicami Gorzowa Wlkp. 4 km wędrówkę ulicami miasta poprzedzi Msza św., której intencji rodzin, którą odprawi redaktor naczelny miesięcznika „Rycerz Niepokalanej”.
Czytaj więcej »Nie żyje ks. kan. Jan Guss
W poniedziałek, 15 czerwca 2026 r., w wieku 90 lat i w 66. roku kapłaństwa, w domu rodzinnym w Głomsku (parafia Zakrzewo, diecezja bydgoska) zakończył swoją ziemską pielgrzymkę śp. ks. kan. Jan Guss, emerytowany kapłan diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w czwartek, 18 czerwca 2026 r., o godz. …
Czytaj więcej »Główny odpust w Rokitnie
Centralne uroczystości ku czci Matki Bożej z Rokitna odbędą się w sobotę 20 czerwca w rokitniańskim sanktuarium. Mszy św. o godz. 12.00 przewodniczyć będzie bp Krzysztof Nykiel, regens Penitencjarii Apostolskiej. Głównym akcentem tegorocznej uroczystości będzie upamiętnienie 80. rocznicy Aktu zawierzenia Niepokalanemu Sercu NMP Administracji Apostolskiej Kamieńskiej, Lubuskiej i Prałatury Pilskiej, jaki miał miejsce 15 …
Czytaj więcej »Relikwie św. Antoniego w Bobrówku
Do kościoła w niewielkiej wsi liczącej 700 mieszkańców 14 marca uroczyście wprowadzono relikwie św. Antoniego z Padwy. Wydarzenie poprzedziły trzydniowe rekolekcje o patronie tutejszej parafii do któremu tutejsi wierni regularnie polecają się w modlitwach.
Czytaj więcej »XXII Zawody Wędkarskie im. Biskupa Adama Dyczkowskiego
Akcja Katolicka diecezji zielonogórsko-gorzowskiej już po raz 22 zorganizowała XXII Zawody Wędkarskie im. Biskupa Adama Dyczkowskiego. Tym razem miejscem rywalizacja było jezioro Wielgie w Dobigniewie.
Czytaj więcej »800 uczestników Diecezjalnych Dni Młodzieży w Rokitnie
„Nie lękaj się” – to hasło Diecezjalnych Dniach Młodzieży pod hasłem: „Nie lękaj się!”, które odbyło się 13 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. W wydarzeniu, któremu przewodniczył bp Tadeusz Lityński wzięło udział ponad 800 osób.
Czytaj więcej »Finał Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla Dorosłych
W zielonogórskim Instytucie Filozoficzno-Teologicznym im. Edyty Stein 13 czerwca odbył się finał Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla Dorosłych. W ostatnim etapie wystartowało 25 uczestników z całej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.
Czytaj więcej »Modlitwa z okazji 30-lecia Lubuskiej Izby Rolniczej
„To Wy, Siostry i Bracia ciągle nas uczycie, że ziemia jest naszą matką – jest matką, o którą trzeba się troszczyć, w którą warto się wsłuchiwać i z nią współpracować” – mówił bp Tadeusz Lityński podczas uroczystości 30-lecia Lubuskiej Izby Rolniczej, która odbyła się 13 czerwca w Kościele pw. św. …
Czytaj więcej »
Oficjalna strona Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej