Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wilkanowie 12 czerwca obchodził jubileusz 30-lecia świątyni. W intencji parafian modlił się bp Tadeusz Lityński, który poświęcił pamiątkową tablicę poświęconą mieszkańcom przybyłym tu po wojnie. Jubileuszowej Mszy św. przewodniczył bp Tadeusz Lityński, który na wstępie Mszy św. podziękował mieszkańcom za ich świadectwo, którym …
Czytaj więcej »Archiwum roczne: 2026
Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie ulicami Wschowy
Ulicami Wschowy 14 czerwca przejdzie III Marsz dla Życia i Rodziny. To wydarzenie o charakterze dekanalnym, który w tym razem odbędzie się pod hasłem: „Małżeństwo jest miejscem, w którym rodzi się naród”.
Czytaj więcej »Bp Lityński zaprasza na Diecezjalne Dni Młodzieży do Rokitna
„Nie lękaj się” – to hasło przewodnie tegorocznych Diecezjalnych Dni Młodzieży, które odbędą się 13 czerwca w głównym sanktuarium diecezji zielonogórsko-gorzowskiej: Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Spotkaniu będzie przewodniczyć bp Tadeusz Lityński, który zaprasza do udziału młodych z każdego zakątka.
Czytaj więcej »Na 150-lecie objawień gietrzwałdzkich powstanie kapliczka
Niedawno w Drezdenku odbyła peregrynacja obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Teraz chcą wybudować w mieście kapliczkę. Mowa o parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Drezdenku prowadzonej przez Kanoników Regularnych Laterańskich. To pierwsza taka budowla na terenie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.
Czytaj więcej »Ks. Chojnacki ponownie konsultorem w Radzie Naukowej KEP
Nasz diecezjanin ks. Grzegorz Chojnacki już po raz drugi został konsultorem Rady Naukowej KEP. To jedna z decyzji 405. Zebrania Plenarnego KEP, które dobiega końca w Łomży.
Czytaj więcej »Relikwie św. Antoniego do kościoła w Bobrówku
Do kościoła w niewielkiej wsi liczącej 700 mieszkańców zostaną uroczyście wprowadzone relikwie św. Antoniego, które trafiły tu z Padwy. Wydarzenie poprzedzają trzydniowe rekolekcje o patronie tutejszej parafii.
Czytaj więcej »Zbiórka publiczna na Hospicjum św. Kamila w Gorzów Wlkp.
W całym Gorzowie Wlkp. i ościennych miejscowościach 10 czerwca odbyła się publiczna zbiórka na rzecz Hospicjum św. Kamila. Wsparcie chorych i ich rodzin nie było możliwe, gdyby nie pomoc 700 wolontariuszy.
Czytaj więcej »Zakończyła się druga edycja katechez katedralnych
„Rok pierwszy – Dilexi te. Adhortacja apostolska Ojca Świętego Leona XIV” – to temat wykładu, który 9 czerwca zakończył drugą edycję katechez katedralnych przy gorzowskiej świątyni pw. Wniebowzięcia NMP. Cykl to inicjatywa Gorzowskiej Kapituły Katedralnej mająca przybliżać wiedzę na temat najnowszych dokumentów Kościoła.
Czytaj więcej »Wkrótce Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej w Grodowcu
Sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei zaprasza na Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej, który odbędzie się 21 czerwca w Grodowcu. Ma to być święto muzyki, rodziny i wartości chrześcijańskich.
Czytaj więcej »Diecezjalne Dni Młodzieży 2026
W tym roku odbędą się one w sobotę 13 czerwca pod hasłem „Nie lękaj się”. Jest to nawiązanie do ostatniego już z trzech kluczowych przesłań przekazanych młodzieży podczas mszy św. wieńczącej ostatnie Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie (poprzednie dwa brzmiały: „Jaśniej” i „Słuchaj”). Plan wydarzenia: od 11:45 – recepcja 13:00 – rozpoczęcie …
Czytaj więcej »
Oficjalna strona Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej