poniedziałek , 29 kwietnia 2024

Mistrzostwa szachowe ministrantów

W sobotę 12 marca odbędą się w Przemkowie III Diecezjalne Mistrzostwa Ministrantów w Szachach Szybkich o puchar biskupa zielonogórsko-gorzowskiego.
Program wydarzenia:
10.00 Msza św.  – kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Przemkowie, ul. Ratuszowa 6
11.00 Rozgrywki Szachowe – Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie, ul. Leśna Góra 3
15.00 Obiad
15.30 Wręczenie nagród
Celem tej sportowej inicjatywy jest integracja środowiska ministrantów w diecezji, popularyzacja szachów, zaproponowanie młodzieży atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego i nauka zdrowej rywalizacji sportowej w duchu wartości chrześcijańskich. Turniej organizują wspólnie parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Przemkowie, Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie, UKS „Szach-Mat Przemków” i Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży kurii diecezjalnej.
Turniej rozgrywany będzie systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Przy mniejszej liczbie uczestników może być rozgrywany systemem kołowym. Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy wiekowe: (1) uczniowie ze szkół podstawowych klasy I-VI i (2) uczniowie szkół podstawowych klasy VII-VIII oraz szkół ponadpodstawowych.

Konkurs fotograficzny o diecezji lubuskiej

Z okazji jubileuszu 900-lecia biskupstwa lubuskiego komitet organizacyjny obchodów ogłasza konkurs fotograficzny adresowany do fotografów …