Koncert kolędowy polsko-francuski

Śpiewacy francuskiego chóru Crescendo i zielonogórskiego chóru Towarzystwa Śpiewaczego „Cantemus Domino” zaprezentowali 13 stycznia „Koncert kolęd i pastorałek”.

W kościele pw. Najświętszego Zbawiciela chórzyści z Troyes zaprezentowali francuskie pieśni bożonarodzeniowe oraz kilka utworów z najnowszej płyty. W grudniu ubiegłego roku zielonogórscy śpiewacy koncertowali we Francji. Przed występem chóru Cantemus Domino oba zespoły wykonały kolędę „Cicha noc” (Douce nuit) w języku francuskim.

Międzynarodowy koncert zainicjował obchody 65. rocznicy powstania Chóru Towarzystwa Śpiewaczego „Cantemus Domino”. Założony w 1953 r. zespół, prowadzony przez wybitnych dyrygentów (od 1998 r. dyryguje nim prof. Maciej Ogarek), ma na swoim koncie liczne występy oraz sukcesy w konkursach śpiewu chóralnego w kraju i za granicą. Chórzyści nagrali płyty, audycje telewizyjne i koncerty radiowe. Cantemus Domino został odznaczony medalami „Zasłużony dla diecezji zielonogórsko-gorzowskiej” oraz „Zasłużony dla województwa zielonogórskiego”.

Ks. Marcin Siewruk
dziennikarz „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”

Zmarł ks. kan. Zbigniew Nidecki

W piątek 26 kwietnia 2024 r. w szpitalu w Koszalinie, w 72. roku życia i …