Opłatek diecezjalnej Akcji Katolickiej

– Trzeba sobie życzyć: bądź jak Bóg, czyli stań się człowiekiem – mówił bp Tadeusz Lityński w Rokitnie.

Spotkanie opłatkowe diecezjalnej Akcji Katolickiej odbyło się 13 stycznia w Rokitnie. Poprzedziła je Msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej.

Biskup w homilii przypomniał o potrzebie bycia świadkiem Boga we współczesnym świecie. – Dlatego trzeba sobie życzyć: bądź jak Bóg, czyli stań się człowiekiem. Jakim człowiekiem? Żeby daleko nie szukać i odwołać się do znanej nam nauki katechizmowej – człowiekiem, który będzie realizował trzy cnoty boskie: wiarę, nadzieję i miłość – mówił bp Lityński.

– Trzeba być człowiekiem wiary. Człowiek wiary to człowiek, który się modli, prowadzi dialog, który przez modlitwę jest w bliskości Boga – dodał.

Pasterz diecezji zachęcił również uczestników spotkania do wsłuchania się, na wzór Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej, w głos Boga. – Bóg pragnie nam podpowiedzieć, zaprosić, abyśmy szukali każdego dnia okazji do wsłuchiwania się w słowo Boże, do rozważania tego słowa. To ma nas odróżniać od ludzi tego świata. Co mogę zmienić jeszcze w swoim życiu, aby to zasłuchanie w Boga było jeszcze bardziej obecne w moim życiu? A jeśli będzie obecne zasłuchanie w Boże słowo, to tym samym będzie to poddanie się działaniu Ducha Świętego. Tego życzę z całego serca – powiedział biskup na zakończenie.

Po Mszy św. członkowie Akcji Katolickiej niemal z każdego zakątka diecezji podzieli się opłatkiem. – To wielka radość móc pracować z takimi ludźmi – zauważyła Urszula Furtak, prezes Akcji Katolickiej w Polsce. – Życzę wszystkim otwartości, zauważania potrzeby wspólnoty, odpowiedzialności i odwagi do świadectwa – dodała.

Przed Mszą św. odbyło się spotkanie Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej.

Krzysztof Król
dziennikarz „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Zmiany personalne w diecezji

Duchowni, którzy w okresie wakacyjnym zmieniają placówkę duszpasterską, we wtorek 28 maja br. odebrali dekrety …

Skip to content