Rokitno: Szukając swojej drogi

Wierzyć i rozeznawać – pod takim hasłem w Rokitnie w dniach 8-10 marca odbyły się rekolekcje dla młodzieży. Poprowadził je o. Michał Legan.

Rekolekcje miały być swoistą kontynuacją synodu młodzieży, który w ubiegłym roku zwołał w naszej diecezji bp Tadeusz Lityński. Również tym razem pasterz diecezji spotkał się z uczestnikami – podczas nabożeństwa o rozeznanie powołania i moc Ducha Świętego.

Prowadzący o. Legan głosił konferencje oparte na fragmentach Biblii. – Tak naprawdę bardzo mi zależy na tym, żeby uczestnicy wyjechali z tych rekolekcji nie w przekonaniu, że już mają odpowiedź na najważniejsze pytania, tylko żeby wiedzieli, gdzie szukać. Żeby otwierali Pismo święte i odkrywali, że ono jest żywe. I żeby odkrywali, że Eucharystia karmi. Nawet wiele lat później, kiedy będą zadawali być może te same pytania co dzisiaj, a może dużo bardziej dramatyczne – żeby wiedzieli, że wtedy Bóg będzie odpowiadał tą samą drogą, przez Pismo święte, Eucharystię i Kościół, przez doświadczenie wiary – tłumaczy.

Podczas jednego ze spotkań uczestnicy pisali listy. – To listy bardzo osobiste. Ostatecznie wszystkie trafią do biskupa Tadeusza, ponieważ to ważne, żeby wiedział, jakie są pragnienia młodego Kościoła – mówi animator Mateusz Kowalik.

Katarzyna Krawcewicz
„Aspekty”

Materiał na stronie „Niedzieli” – zielonagora-gorzow.niedziela.pl

Zmarł ks. kan. Zbigniew Nidecki