Betlejemskie Światło Pokoju na polsko-niemieckiej granicy

Na polsko-niemieckim moście pomiędzy Słubicami, a Frankfurtem nad Odrą 22 grudnia dokonano symbolicznego przekazania Betlejemskiego Światłą Pokoju.

Komendant słubickiego hufca przekazał światło burmistrzowi – Mariuszowi Olejniczakowi i przewodniczącemu Rady Miejskiej – Grzegorzowi Cholewczyńskiemu.Potem przekazano je nadburmistrzowi Frankfurtu – Rene Wilke oraz przedstawicielom Europejskiego Centrum Ekumenicznego.

„Światło, które daje moc” – to hasło tegorocznej akcji. Burmistrzowie, składając życzenia mieszkańcom, zwrócili szczególną uwagę na potrzebę jedności i pokoju. Natomiast ks. Rafał Mocny z Katolickiego Centrum Studenckiego podkreślił, że jedność i pokój muszą być wprowadzane z mocą, którą daje światło – Jezus Chrystus.

O pokój na świecie modlono się podczas ekumenicznego nabożeństwa, które chwilę po uroczystości na moście odbyło się w Kościele Pokoju we Frankfurcie nad Odrą.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Zmarł ks. kan. Zbigniew Nidecki

W piątek 26 kwietnia 2024 r. w szpitalu w Koszalinie, w 72. roku życia i …