Pasterki w naszej diecezji

Tradycyjne msze św. w noc Bożego Narodzenia (tzw. pasterki) zostaną odprawione we wszystkich parafiach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Ofiary złożone przez wiernych na tacę w czasie pasterek – podobnie jak w latach poprzednich – zasilą Diecezjalny Fundusz Ochrony Matki i Dziecka im. bp. Wilhelma Pluty. Fundusz wspiera matki samotnie wychowujące dzieci oraz dzieła służące obronie życia, dobru małżeństw i rodzin.
Pasterki pod przewodnictwem księży biskupów:
bp Tadeusz Lityński – kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Głogowie, godz. 22.00; sanktuarium w Grodowcu, godz. 24.00;
bp Stefan Regmunt – konkatedra pw. św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze, godz. 22.00;
bp Paweł Socha – kościół pw. św. Maksymiliana Kolbe w Gorzowie Wlkp., godz. 22.00, sanktuarium w Rokitnie, godz. 24.00.
ks. Andrzej Sapieha

Niedziela Palmowa 2024

W Niedzielę Palmową, zwaną również Niedzielą Męki Pańskiej, w tym roku przypadającą 24 marca, rozpoczyna się Wielki …