Akcja #WdzięczniMedykom zakończona!

Zgodnie z zapowiedziami Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej zakończyła 22 kwietnia br. zbiórkę pieniędzy pt. „Wdzięczni Medykom w Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej”. Zebrana Kwota, która wpłynęła na konto Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej wynosi 122,868.10.

Wpłat od Darczyńców indywidualnych odnotowaliśmy 82.868,10.

Kwotę 40.000,00. przekazała Kostrzyńsko – Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. z siedzibą w Kostrzynie nad Odrą.

W ten sposób Szpitale:

🔴 Kliniczny Oddział chorób zakaźnych w Zielonej Górze

Jednoimienny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp.

🔴Lubuski Specjalistyczny Szpital Pulmonologiczno – Kardiologiczny w Torzymiu,

105 Kresowy Szpital Wojskowy w Żarach – filia w Żaganiu

otrzymają równo po 30.717,10.

Dziękujemy wszystkim Państwu za przyjęcie zaproszenia i włączenie się i do wspólnej akcji pomocowej Caritas szpitalom z województwa lubuskiego.

Do tej pory wierni Diecezji Zielonogórsko – Gorzowska przekazali 430 tysięcy zł. na pomoc szpitalom w  leczeniu ludzi podczas pandemii COVID-19.

W imieniu Biskupa Diecezjalnego Tadeusz Lityńskiego dziękujemy serdecznie Wszystkim Darczyńcom Indywidualnym oraz Firmom. Jednocześnie informujemy, że jutro tj. w piątek 24 kwietnia o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna w Państwa intencji w kaplicy diecezjalnej Caritas.

Dyrektor Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej z całego serca dziękuje wszystkim ofiarodawcom:

Ordynator oddziału zakaźnego Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze – dr Jacek Smykał dziękuję za pomoc dla szpitala i wyjaśnia na co zostaną przeznaczone pieniadze:

Diecezjalny duszpasterz chorych i służby zdrowia – ks. Tomasz Duszczak o wielkim sercu ofiarodawców i medyków:

XII pielgrzymka motocyklistów do Rokitna

Już po raz dwunasty miłośnicy jednośladów z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej symbolicznie rozpoczynają sezon motocyklowy od spotkania …