Bp Tadeusz Lityński w Uroczystość Objawienia Pańskiego

– Bądźmy tymi, którzy wskazują drogę i miejsce spotkania z Jezusem – mówił bp Tadeusz Lityński

W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia, w ponad 600 miastach Polski oraz kilkunastu naszej odbyły się Orszaki Trzech Króli. W Gorzowie Wlkp. w Orszaku Trzech Króli wziął udział bp Tadeusz Lityński. Wcześniej jednak odprawił Mszę św. w tymczasowej kaplicy katedralnej.

W homilii pasterz diecezji przypomniał m.in. o głównym przesłaniu dzisiejszego święta.

– Tak jak Bóg przyszedł na świat nie tylko dla pobożnych i religijnych Żydów, ale do wszystkich ludzi. Tak też jest Zbawicielem nie tylko dla tych, którzy zostali wychowani w religii i tradycji katolickiej, ale dla wszystkich ludzi dobrej woli, w tym też szukających prawdy, a nawet tych, którzy dzisiaj przeżywają swój bunt przeciwko wierze w Boga – mówił bp Lityński.

– A może w zamyśle Boga to Twoje życie Bracie i Siostro ma być drogowskazem, który pokaże im właściwy kierunek poszukiwań. Ma być tą księgą, dzięki której poznają prawdę. Czy ten drogowskaz pokazuje właściwy kierunek? – kontynuował.

– Bądźmy tymi, którzy wskazują drogę i miejsce spotkania z Jezusem. I czynią to z wiarą i miłością, naszą praktyką życia modlitwy i świadectwa apostolskiego – dodał na koniec.

Krzysztof Król
dziennikarz „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Zmiany personalne w diecezji

Duchowni, którzy w okresie wakacyjnym zmieniają placówkę duszpasterską, we wtorek 28 maja br. odebrali dekrety …

Skip to content