Zmarł ks. kan. Czesław Ucieklak

W sobotę 6 stycznia 2018 r. w szpitalu w Zielonej Górze zakończył swoją ziemską pielgrzymkę śp. ks. kan. Czesław Ucieklak, emerytowany kapłan diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Ks. Czesław Ucieklak urodził się 27 lutego 1932 r. w Poniku. Święcenia kapłańskie otrzymał 19 stycznia 1957 r. w Częstochowie i w tamtejszym Kościele partykularnym rozpoczął pracę duszpasterską. W 1974 r. przeniósł się do ówczesnej diecezji gorzowskiej. Duszpasterzował w Sulęcinie (do 1977 r.), Długoszynie (lata 1977-84, tworzył tam nową parafię) i Starym Strączu (1984-2007). W roku 2007 przeszedł na emeryturę i zamieszkał we Wschowie.
Msza św. pożegnalna z udziałem bp. Pawła Sochy została odprawiona w kościele parafialnym w Starym Strączu (dekanat Sława) w środę 10 stycznia o godz. 11.00. Msza pogrzebowa odbyła się w kościele parafialnym w miejscowości Janów Częstochowski w czwartek 11 stycznia o godz. 11.00. Mszę poprzedziło czuwanie modlitewne. Po zakończeniu mszy pogrzebowej ciało zmarłego kapłana zostało złożone na cmentarzu w Janowie Częstochowskiem w grobie rodzinnym.
Zmarłego kapłana polecajmy Bożemu Miłosierdziu.

Fotografia: Śp. ks. Czesław Ucieklak z bp. Tadeuszem Lityńskim. (foto ks. Antoni Łatka)

Sprawdź także

Bp Lityński do KSM: Istotą apostolstwa świeckich jest odważne dawanie świadectwa

– Istotą apostolstwa świeckich jest również odważne dawanie świadectwa swojej wiary przez publiczny kult, modlitwę, …

Skip to content