Opis obrazka

Komunikaty i zapowiedzi

czerwiec, 2026

  • 8 czerwca

    Diecezjalne Dni Młodzieży 2026

    W tym roku odbędą się one w sobotę 13 czerwca pod hasłem „Nie lękaj się”. Jest to nawiązanie do ostatniego już z trzech kluczowych przesłań przekazanych młodzieży podczas mszy św. wieńczącej ostatnie Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie (poprzednie dwa brzmiały: „Jaśniej” i „Słuchaj”). Plan wydarzenia: od 11:45 – recepcja 13:00 – rozpoczęcie …

  • 8 czerwca

    Moderator Ruchu Światło-Życie wybrany na drugą kadencję

    W zielonogórskim Kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy 7 czerwca odbyła się Lokalna Oaza Matka czyli spotkanie moderatorów, animatorów, którzy będą posługiwać podczas rekolekcji wakacyjnych. Tego dnia ogłoszono też decyzję bp. Tadeusza Lityńskiego o wyborze moderatora Ruchu Światło-Życie w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Lokalna Oaza Matka to posłanie animatorów, par animatorskich, moderatorskich …

  • 7 czerwca

    Pielgrzymka „Przyjaciół Paradyża” do Rokitna

    Do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej 7 czerwca przyjechały osoby należące do Diecezjalnego Dzieła Duchowej Pomocy Powołaniom „Przyjaciele Paradyża”, które wspiera kleryków Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Z uczestnikami z każdego zakątka diecezji zielonogórsko-gorzowskiej modlił się bp Tadeusz Lityński.

  • 7 czerwca

    Błogosławieństwo absolwentów Diecezjalnego Studium Liturgicznego

    W sanktuarium św. Jakuba Starszego Apostoła w Jakubowie bp Adrian Put 6 czerwca pobłogosławił mężczyzn i kobiety do pełnienia funkcji ceremoniarza i animatora liturgicznego. To absolwenci Diecezjalnego Studium Liturgicznego.

  • 7 czerwca

    20. Piesza Pielgrzymka do „Źródła św. Jakuba w Jakubowie”

    20. Piesza Pielgrzymka do „Źródła św. Jakuba w Jakubowie” zwana też „papieską” odbyła się 6 czerwca. Na zakończenie wędrówki pątnicy wzięli udział we Mszy św., której przewodniczył bp pomocniczy Adrian Put. To inicjatywa, która nawiązuje do wielowiekowej tradycji pątniczej mieszkańców Głogowa.

  • 5 czerwca

    Diecezjalna pielgrzymka Przyjaciół Paradyża do Rokitna

    W sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej 7 czerwca odbędzie się pielgrzymka wspólnot „Przyjaciół Paradyża” z całej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Założył je 35 lat temu śp. abp Józef Michalik, aby wspierać powołanych do życia kapłańskiego i zakonnego, zwłaszcza osoby przygotowujące się do kapłaństwa w diecezjalnym seminarium.

  • 5 czerwca

    To już 10. Głogowski Wieczór Chwały

    Już po raz dziesiąty w Boże Ciało odbył się Głogowski Wieczór Chwały. W tym roku to modlitewne wydarzenie odbyło się na głównym rynku Starego Miasta. Zaproszenie do udziału w jubileuszowej inicjatywie przyjęli artyści znani z wielu projektów muzyki chrześcijańskiej.

  • 4 czerwca

    Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Zielonej Górze

    „Eucharystia jest naszą polisą na życie wieczne” – mówił bp Tadeusz Lityński w Zielonej Górze. W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa procesja eucharystyczna, jak co roku. głównymi ulicami miasta, W tym roku procesja eucharystyczna wyruszyła po Mszy św. w zielonogórskiej konkatedrze i przeszłą głównymi ulicami miasta do Kościoła pw. …

  • 4 czerwca

    Boże Ciało w Gorzowie Wlkp.

    Setki gorzowian przeszło ulicami Gorzowa Wielkopolskiego w procesji Bożego Ciała. Wierni udali się do czterech ołtarzy, które w tym roku przygotowali uczniowie Katolickiego Liceum św. Tomasza z Akwinu, gorzowscy kapucyni, przedstawiciele firmy Jacka Wiernickiego i Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców.

  • 4 czerwca

    Niezwykły kwietny dywan w Głogowie

    To na pewno jedyny taki dywan w Głogowie i w regionie. Parafialny Klub Seniora po raz kolejny przygotował przepiękny kwietny dywan w Kościele pw. Bożego Ciało, gdzie w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zakończy się miejska procesja eucharystyczna. To jedyne takie dzieło w Głogowie i regionie.