Opis obrazka

Komunikaty i zapowiedzi

czerwiec, 2026

  • 13 czerwca

    Modlitwa z okazji 30-lecia Lubuskiej Izby Rolniczej

    „To Wy, Siostry i Bracia ciągle nas uczycie, że ziemia jest naszą matką – jest matką, o którą trzeba się troszczyć, w którą warto się wsłuchiwać i z nią współpracować” – mówił bp Tadeusz Lityński podczas uroczystości 30-lecia Lubuskiej Izby Rolniczej, która odbyła się 13 czerwca w Kościele pw. św. …

  • 12 czerwca

    Kościół w Wilkanowie ma 30 lat

    Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wilkanowie 12 czerwca obchodził jubileusz 30-lecia świątyni. W intencji parafian modlił się bp Tadeusz Lityński, który poświęcił pamiątkową tablicę poświęconą mieszkańcom przybyłym tu po wojnie. Jubileuszowej Mszy św. przewodniczył bp Tadeusz Lityński, który na wstępie Mszy św. podziękował mieszkańcom za ich świadectwo, którym …

  • 12 czerwca

    Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie ulicami Wschowy

    Ulicami Wschowy 14 czerwca przejdzie III Marsz dla Życia i Rodziny. To wydarzenie o charakterze dekanalnym, który w tym razem odbędzie się pod hasłem: „Małżeństwo jest miejscem, w którym rodzi się naród”.

  • 12 czerwca

    Bp Lityński zaprasza na Diecezjalne Dni Młodzieży do Rokitna

    „Nie lękaj się” – to hasło przewodnie tegorocznych Diecezjalnych Dni Młodzieży, które odbędą się 13 czerwca w głównym sanktuarium diecezji zielonogórsko-gorzowskiej: Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Spotkaniu będzie przewodniczyć bp Tadeusz Lityński, który zaprasza do udziału młodych z każdego zakątka.

  • 12 czerwca

    Na 150-lecie objawień gietrzwałdzkich powstanie kapliczka

    Niedawno w Drezdenku odbyła peregrynacja obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Teraz chcą wybudować w mieście kapliczkę. Mowa o parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Drezdenku prowadzonej przez Kanoników Regularnych Laterańskich. To pierwsza taka budowla na terenie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

  • 11 czerwca

    Ks. Chojnacki ponownie konsultorem w Radzie Naukowej KEP

    Nasz diecezjanin ks. Grzegorz Chojnacki już po raz drugi został konsultorem Rady Naukowej KEP. To jedna z decyzji 405. Zebrania Plenarnego KEP, które dobiega końca w Łomży.

  • 11 czerwca

    Relikwie św. Antoniego do kościoła w Bobrówku

    Do kościoła w niewielkiej wsi liczącej 700 mieszkańców zostaną uroczyście wprowadzone relikwie św. Antoniego, które trafiły tu z Padwy. Wydarzenie poprzedzają trzydniowe rekolekcje o patronie tutejszej parafii.

  • 10 czerwca

    Zbiórka publiczna na Hospicjum św. Kamila w Gorzów Wlkp.

    W całym Gorzowie Wlkp. i ościennych miejscowościach 10 czerwca odbyła się publiczna zbiórka na rzecz Hospicjum św. Kamila. Wsparcie chorych i ich rodzin nie było możliwe, gdyby nie pomoc 700 wolontariuszy.

  • 10 czerwca

    Zakończyła się druga edycja katechez katedralnych

    „Rok pierwszy – Dilexi te. Adhortacja apostolska Ojca Świętego Leona XIV” – to temat wykładu, który 9 czerwca zakończył drugą edycję katechez katedralnych przy gorzowskiej świątyni pw. Wniebowzięcia NMP. Cykl to inicjatywa Gorzowskiej Kapituły Katedralnej mająca przybliżać wiedzę na temat najnowszych dokumentów Kościoła.

  • 9 czerwca

    Wkrótce Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej w Grodowcu

    Sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei zaprasza na Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej, który odbędzie się 21 czerwca w Grodowcu. Ma to być święto muzyki, rodziny i wartości chrześcijańskich.