Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma drugiego diakona stałego

W zielonogórskim kościele pw. św. Franciszka z Asyżu 27 sierpnia bp Tadeusz Lityński udzielił święceń diakonatu Mariuszowi Grondysowi. To drugi diakon stały w historii diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

GALERIA ZDJĘĆ – TUTAJ

Na wstępie Mszy św. bp Tadeusz Lityński podkreślił, że to ważny dzień zarówno dla kandydata, jego rodziny i tutejszej parafii. – Ale jest to również wydarzenie ważne dla Kościoła diecezjalnego – podkreślił pasterz diecezji. – Tak bardzo dziś potrzeba posługi słowa i tak bardzo dziś potrzeba posługi miłości. Diakonat ze swoją misją tym potrzebom wychodzi naprzeciw – dodał.

O posłudze diakona stałego opowiada ks. Tadeusz Kuźmicki, który jest odpowiedzialny w naszej diecezji za ich formację:

Diakon Mariusz Grondys jest na co dzień zaangażowany w parafię franciszkańską i pracuje jako katecheta w Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego. Na co dzień jest szczęśliwym mężem i ojcem.

Pierwszym diakonem stałym w 2021 roku został Adam Runiewicz ze Słubic.

List pasterski Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego z okazji 900-lecia ustanowienia biskupstwa lubuskiego

Drodzy Diecezjanie, Bracia i Siostry, Kościół na Środkowym Nadodrzu ma swoją długą, bo wielowiekową historię. …