Teologia szyta na miarę

W kolejnym sezonie akademickim Instytut Filozoficzno-Teologiczny im. Edyty Stein w Zielonej Górze zaprasza do podjęcia zupełnie nowych form studiów i kursów, zróżnicowanych tematycznie i sprofilowanych pod kątem indywidualnych zainteresowań – „Teologia szyta na miarę”.

Oferta skierowana jest do każdego, kto pragnie pogłębić swoją wiedzę o Bogu i świecie oraz ugruntować chrześcijańską wizję rzeczywistości. Studia w formie weekendowej wprowadzają w dynamizm życia Kościoła, w różnych jego aspektach, pomagają aktywnie i odpowiedzialnie podejmować funkcje świeckich liderów wspólnot i dają konkretne narzędzia, by udoskonalić to zaangażowanie. Mają charakter uzupełniający i – co ważne – nie wymagają wcześniejszego wykształcenia akademickiego.

Rekrutacja na wszystkie kierunki rozpoczyna się 1. września br.

Szczegóły znajdują się na stronie Instytutu (ift.zgora.pl) oraz na poniższym plakacie i w broszurze informacyjnej (pobierz broszurę).

List pasterski Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego z okazji 900-lecia ustanowienia biskupstwa lubuskiego

Drodzy Diecezjanie, Bracia i Siostry, Kościół na Środkowym Nadodrzu ma swoją długą, bo wielowiekową historię. …