niedziela , 16 czerwca 2024

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma dwóch nowych diakonów

W zielonogórskiej konkatedrze 18 maja bp Adrian Put udzielił święceń diakonatu dwóm alumnom Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. To  Jakub Błażyński z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Otyniu oraz Jakub Cieplak z parafii pw. św. Henryka w Sulęcinie.

GALERIA ZDJĘĆ – TUTAJ

Jako diakoni będą jeszcze przez rok kontynuować formację w seminarium przygotowując się do święceń kapłańskich, które otrzymają w przyszłym roku. – Obaj za kilka tygodni ukończą piąty, przedostatni rok studiów seminaryjnych. Jako diakoni będą jeszcze przez rok kontynuować formację w seminarium przygotowując się do święceń kapłańskich, które otrzymają w przyszłym roku – wyjaśnia ks. Andrzej Sapieha, rzecznik prasowy Kurii Biskupiej w Zielonej Górze.

Na zakończenie liturgii biskup odniósł się do miejsca formacji kleryków i zwrócił się do wszystkich zebranych. – Chcę, żebyście wszyscy wiedzieli, że mamy w diecezji taki dom, miejsce szczególne, seminarium. I to miejsce potrzebuje nieustannie naszej modlitwy, wsparcia, naszej dobrej, duchowej obecności. Osobiście bardzo się cieszę, że mamy tu w diecezji takie miejsce – mówił bp Adrian.

– Chcę też zwrócić się do wszystkich młodych mężczyzn tu dzisiaj obecnych. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy Pan zaprasza cię do służby Bożej, to teraz, w tym miejscu bardzo wyraźnie mówię w Jego imieniu: „Pójdź za mną”. To On ciebie zaprasza, to On ciebie wzywa do drogi niełatwej, wymagającej, ale przede wszystkim Chrystusowej. Ta oblubienica, nasz Kościół diecezjalny, to Kościół Chrystusowy. I temu Kościołowi oddaj się, drogi bracie, w tej posłudze miłości. Bo nie ma co szukać idealnego Kościoła, nie ma co szukać idealnej wspólnoty, ona jest tam, gdzie dwóch lub trzech gromadzi się w imię Pana – dodał.

Przygotowanie do diakonatu poprzedziły rekolekcje w Pniewach u sióstr urszulanek, które poprowadził ks. Tadeusz Kuźmicki – ojciec duchowny diecezjalnego seminarium.

W święceniach wzięli udział uczestnicy rekolekcji dla młodzieży męskiej z serii „Bohaterowi Boga”, które od 17 do 19 maja odbywają się w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.

Obecnie w Wyższym Seminarium Duchownym w Gorzowie Wlkp. formuje się trzynastu kleryków. Jeden z nich dk. Michał Kowalewski za tydzień otrzyma święcenia kapłańskie w gorzowskiej katedrze.

Diecezjalne Dni Młodzieży 2024

W dniach 7-8 czerwca br. w Rokitnie odbędą się Diecezjalne Dni Młodzieży. W tym roku …