Diecezjalne Dni Młodzieży w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej

W sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie 9 i 10 czerwca odbyły się Diecezjalne Dni Młodzieży. Był czas na warsztaty, integrację, modlitwę i koncert, a wszystko to pod hasłem: „Przygarnięci”.

ZDJĘCIA – GALERIA I, GALERIA II, GALERIA III, GALERIA IV

Hasło to pokłosie diecezjalnego synodu młodzieży, którego hasło brzmiało: „Kościół – tu jestem!”. – Chcemy pokazać młodym, że tu zostaną przygarnięci, tzn. zaakceptowani i zrozumiani. Że mogą w Kościele znaleźć przestrzeń do wyrażania siebie, do wzrostu. Że mogą czuć się w nim dobrze – wyjaśnia ks. Łukasz Malec, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Piątek i sobota przed południem była adresowana do liderów, animatorów i odpowiedzialnych za lokalne duszpasterstwa młodzieży w parafiach. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach kreatywnego tworzenia środowisk młodzieżowych w parafiach.

W sobotę popołudniu przyjechała młodzież z całej diecezji, a głównym punktem spotkania była Msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego, który w homilii odniósł się do ubiegłorocznego II Synodu Młodych naszej diecezji. – To był bardzo ważny czas dla mnie, jako biskupa, kiedy mogłem zachwycić się waszą miłością do Kościoła, kiedy mogłem się od was bardzo wiele nauczyć – mówił biskup.

– Kiedy stajemy dzisiaj razem, jako Kościół młodych, Bóg uzmysławia nam, że nami chce budować, odnawiać swój Kościół. Choć pisaliście też o słabościach, o tym, co was boli dziś w Kościele, to jednak proszę, byście nie dali się światu odrzeć z marzeń o Kościele, bo jak często podkreśla papież Franciszek, Bóg przychodzi błogosławić nasze marzenia – dodał.

Biskup zdecydowanie podkreślił: – Jezus w ten wieczór pokazuje, że potrzebuje was w Kościele. Chce przez was przygarniać innych! Są takiej miejsca, do których Bóg może dotrzeć tylko przez ciebie! Powołanie św. Pawła pokazuje, jak Bóg dziś potrzebuje waszego świadectwa, waszego zaangażowania! Bóg potrzebuje ciebie!

DDM rozpoczęły się od wspólnej integracji. Potem było scenka ewangelizacyjna, nabożeństwo z katechezą i spotkania w grupach. Dzień zakończył się koncertem zespołu „niemaGotu”.

Święto młodych rozpoczęło uroczyste obchody święta patronalnego Matki Bożej Rokitniańskiej, których kulminacją będzie Msza w sobotę 17 czerwca.

Zielonogórska Kapituła Kolegiacka ma dwóch nowych kanoników gremialnych

Sesja Zielonogórskiej Kapituły Kolegiackiej pw. św. Jadwigi Śląskiej odbyła się 11 kwietnia w Zielonej Górze. …