poniedziałek , 22 kwietnia 2024

Diecezjalne obchody Dnia Życia Konsekrowanego

W sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej 5 lutego odbyły się diecezjalne obchody Dnia Życia Konsekrowanego. Przewodniczył im bp Tadeusz Lityński, który modlił się w intencji 180 sióstr zakonny, 93 zakonników oraz wdów i dziewic konsekrowanych posługujących w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

GALERIA ZDJĘĆ – TUTAJ

Spotkanie pod „Posłani w pokoju Chrystusa” rozpoczęło się od konferencji ks. Kazimierza Małżeńskiego CM (diecezjalnego referenta ds. życia konsekrowanego) i adoracji Najświętszego Sakramentu. Głównym punktem uroczystości była Msza św. z odnowieniem ślubów zakonnych, której przewodniczył bp Tadeusz Lityński.

Osoby konsekrowane, żyjąc w konkretnym środowisku, można powiedzieć, że są bardzo mocno ukierunkowane na niebo. I chcemy dzisiaj za ich obecność – w naszych świątyniach parafialnych, domach pomocy społecznej, w salkach katechetycznych, biurach parafialnych i wszędzie tam, gdzie jest potrzebna pomoc człowiekowi – wyrazić wdzięczność. Podziękować za dar modlitwy i służbę Kościołowi oraz prosi o błogosławieństwo – mówił bp Tadeusz Lityński na początku Mszy św.

Homilię wygłosił franciszkanin o. Witold Kuźma z Zielonej Góry.

Spotkanie zakończyła modlitwa różańcowa.

Aktualnie w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej pracuje około 180 sióstr z 24 żeńskich zgromadzeń zakonnych oraz 93 zakonników z 10 zgromadzeń męskich. Kilka kobiet podjęło indywidualne życie konsekrowane poprzez włączenie do stanu dziewic lub wdów.

W diecezjalne obchody Dnia Życia Konsekrowanego wpisała się także pielgrzymi wędrujący pieszo w każdą pierwszą sobotę miesiąca z Międzyrzecza do Rokitna w intencjach wynagradzających Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma pięciu nowych kandydatów do diakonatu stałego

W Zielonej Górze od ubiegłego roku działa Diecezjalny Ośrodek Formacji Diakonów Stałych. 10 kwietnia w …