poniedziałek , 22 kwietnia 2024

Diecezjalne odznaczenia dla świeckich

W gorzowskiej katedrze bp Tadeusz Lityński 8 września wręczył odznaczenia „Zasłużony dla diecezji zielonogórsko-gorzowskiej”. W tym roku otrzymało je 21 osób.

GALERIA ZDJĘĆ – TUTAJ

Kandydatów do uhonorowania – świeckich katolików wyróżniających się szczególnie aktywnym zaangażowaniem w życie Kościoła – przedstawiają parafie, dekanaty i instytucje diecezjalne. Po zweryfikowaniu kandydatur przez kapitułę odznaczenia, ostateczną decyzję o przyznaniu wyróżnienia podejmuje biskup diecezjalny.

Osoby uhonorowane diecezjalnym wyróżnieniem otrzymują specjalny dyplom oraz odznaczenie w formie krzyża.

Nagrodę otrzymali: Janina Burwan z Górek Noteckich, Tomasz Chwałek z Siedliska, Alicja Czyrniańska z Trzebicza, Tadeusz Duczmal z Łagoszowa Wielkiego, Krystyna Grzegorek z Wilkowa, Teresa Grzywaczewska z Lubna, Jan Karoń z Zielonej Góry (par. Ducha Świętego), Lech Kostrzewa z Zielonej Góry (par. Ducha Świętego), Krystian Malinowski z Łagoszowa Wielkiego, Władysław Pajtel z Górek Noteckich, Leokadia Paprocka z Krosna Odrzańskiego, Teresa Paruzel z Tuplic, Barbara Polus z Żar (par. Miłosierdzia Bożego), Zbigniew Rajczuk z Krosna Odrzańskiego, Mariola Różańska z Drezdenka, Jan Lesław Rudnicki z Gorzowa Wlkp. (par. Trójcy Świętej), Stanisław Tomaszewski z Gorzowa Wlkp. (par. Najświętszego Zbawiciela), Beata Turczyn z Trzebicza, Jerzy Węgier z Żar (par. MB Szkaplerznej), Wanda Zalewska z Gorzowa Wlkp. (par. Najświętszego Zbawiciela), Józef Żuława z Gubina (par. Trójcy Świętej).

Odznaczenie „Zasłużony dla diecezji zielonogórsko-gorzowskiej” zostało ustanowione przez bp. Adama Dyczkowskiego.

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma pięciu nowych kandydatów do diakonatu stałego

W Zielonej Górze od ubiegłego roku działa Diecezjalny Ośrodek Formacji Diakonów Stałych. 10 kwietnia w …