Diecezjalne odznaczenie dla ppor. Anieli Stojanowskiej

Pani Aniela Stojanowska z Białcza (parafia Witnica) obchodzi w tym roku 100 urodziny. Jubilatka otrzymała od bp. Tadeusza Lityńskiego odznaczenie „Zasłużona dla Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej”.

„W dniu 100 rocznicy urodzin z podziękowaniem za zaangażowanie w życie religijne parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Witnicy, zwłaszcza poprzez wieloletnie prowadzenie grup Żywego Różańca i wszelkie dobro wniesione do lokalnej społeczności Kościoła” – czytamy w specjalnym liście bp Tadeusza Lityńskiego.

Odznaczenie w imieniu ordynariusza diecezji zielonogórsko-gorzowskiej 14 czerwca wręczył ks. Grzegorz Mikołajczyk. – Droga Pani Anielu, podziwiając Twoją siłę ciała i ducha, to że jeszcze sama możesz regularnie uczestniczyć we Mszy świętej niedzielnej, życzymy, abyś ze spokojem spoglądała w przyszłość i mogła wypełnić wolę Bożą do końca – mówił w homilii ks. Mikołajczyk.

Jubilatka obecnie mieszka w Białczu, który należy do parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Witnicy.

W czasie drugiej wojny światowej była żołnierzem Kedywu Armii Krajowej Obwód Złoczów, pseudonim „Jadwiga”. W 2000 roku awansowała do stopnia podporucznika Wojska Polskiego i została odznaczona Krzyżem Armii Krajowej.

Więcej zdjęć: TUTAJ

(Materiał ze strony internetowej Gościa Niedzielnego – oddział zielonogórsko-gorzowski: ZGG.GOSC.PL)

Biskup wręczył statuetki „Człowiek człowiekowi”

W parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. 8 kwietnia odbyła się gala wręczenia …