Diecezjalne piesze pielgrzymki na Jasną Górę

W okresie wakacyjnym diecezja zielonogórsko-gorzowska organizuje kilka pieszych pielgrzymek do Częstochowy. Pierwsza z nich, czyli pielgrzymka duszpasterstwa rolników odbywa się w pierwszej połowie lipca. Pozostałe wyruszą z początkiem sierpnia i dotrą na Jasną Górę 12 sierpnia. Wszyscy pątnicy mają do pokonania dystans ponad 300 km, będą wędrować różnymi trasami, jedynie końcowy etap w ostatnim dniu pielgrzymki pokonają wspólnie i razem wejdą na Jasną Górę.
  • Pielgrzymka duszpasterstwa rolników: 2-12 lipca. 1 lipca w Klenicy obchody czterdziestolecia pielgrzymki rolników (17.00 – msza św., 18.00 – Strefa Produktu regionalnego i występy zespołów śpiewaczych, 19.15 – przemówienia gości, 20.00 – koncert zespołu Nie ma Go tu).
  • Pielgrzymka Gorzowska: 31 lipca – 12 sierpnia.
  • Pielgrzymka Zielonogórska: 2-12 sierpnia.
  • Pielgrzymka Głogowska: 2-12 sierpnia.

Szczegóły na stronach internetowych pielgrzymek i w mediach społecznościowych:

Pielgrzymka Duszpasterstwa Rolników | Otyn | Facebook

Pielgrzymka Gorzowska – Piesza pielgrzymka Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej (diecezjazg.pl)

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę – Piesza Pielgrzymka z Zielonej Góry na Jasną Górę

Piesza Pielgrzymka Głogowska

List pasterski Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego z okazji 900-lecia ustanowienia biskupstwa lubuskiego

Drodzy Diecezjanie, Bracia i Siostry, Kościół na Środkowym Nadodrzu ma swoją długą, bo wielowiekową historię. …