niedziela , 23 czerwca 2024

Diecezjalny Dzień Dziecka

Tysiące dzieci, rodzice, wolontariusze i animatorzy Caritas wraz z duszpasterzami uczestniczyło 1 czerwca w Festynie Rodzinnym „Bądźmy razem” zorganizowanym w Sanktuarium MB Cierpliwie Słuchającej.

Od wczesnych godzin rannych plac przed bazyliką w Rokitnie był pełen dziecięcej wrzawy i radości. Maluchy w dniu swego święta przyjechały do Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej, aby pod jej okiem modlić się, zawierzyć swoje życie i najbliższych oraz bawić się, korzystając z mnóstwa przygotowanych atrakcji.

– W waszym życiu jest wiele szczęśliwych dni. Są takie chwile, w których śmiejecie się dużo, a nawet podskakujecie do góry ze szczęścia. Każde dziecko czeka na szczęśliwy dzień swoich urodzin, czy imienin, uroczystość I Komunii św. Takim czasem jest też Dzień Dziecka. On nam pokazuje, że jesteśmy wszyscy dziećmi Bożymi, mamy najpotężniejszego i najbardziej kochającego Ojca. Ta prawda daje nam radość – mówił bp Tadeusz Lityński.

X edycję festynu w cieniu bazyliki i promieniach słońca poprowadzili wrocławscy wodzireje Freak Frak, a strażacy zatroszczyli się o skuteczne ochłodzenie gorącej atmosfery.

– Mam pomalowaną twarz, byłam też u fryzjera, zjadłam watę cukrową, tańczyłam i grałam w kręgle – opowiadała z przejęciem 9-letnia Julia z Zielonej Góry, która przyjechała do Rokitna z rodzicami.

Ks. Marcin Siewruk
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Główny odpust w Rokitnie

W sanktuarium w Rokitnie trwają obchody święta patronalnego Matki Bożej Rokitniańskiej. Rozpoczęły się już w …

Skip to content