Zakończenie peregrynacji obrazu św. Józefa z Sanktuarium w Kaliszu

Diecezjalna peregrynacja obrazu św. Józefa z Sanktuarium w Kaliszu dobiegła końca. 1 czerwca w Rokitnie pożegnano cudowny wizerunek Oblubieńca Maryi.

Tysiące przejechanych kilometrów, dziesiątki odwiedzonych parafii, szpitali, zakładów karnych, godziny modlitwy. Trwająca od 8 marca peregrynacja pod hasłem „Milczeć. Walczyć. Kochać. Ze św. Józefem w świecie męskich namiętności” zakończyła się podczas Eucharystii celebrowanej przez diecezjalnych misjonarzy pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego.

– Św. Józef podobnie jak Matka Boża jest milczący, ale nade wszystko słuchający, wsłuchany w Boga i w tych, którzy do niego zanoszą modlitwę. Pragnę w tym miejscu podziękować wszystkim wspólnotom parafialnym, wszystkim ośrodkom duszpasterskim, które przyjęły św. Józefa i uczyły się od niego zasłuchania w Boga. Pragnę podziękować misjonarzom i osobom towarzyszącym ze świadectwem życia. Dziękuje kustoszowi tej peregrynacji ks. kanonikowi Władysławowi Urbanikowi – powiedział ordynariusz diecezji zielonogórsko – gorzowskiej.

Ks. Marcin Siewruk
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Święcenia diakonów

W najbliższą sobotę 18 maja  podczas mszy św. odprawianej o godz. 11.00 w kościele konkatedralnym pw. św. …

Skip to content