Diecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej „Biblista Junior” i „Młody Biblista”

Finał Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Biblista Junior” i „Młody Biblista” odbył się 8 o 9 kwietnia w parafii pw. Duch Świętego w Zielonej Górze. Na wszystkich etapach wzięło w nim udział łącznie 2700 uczniów ze szkoły podstawowej.

GALERIA ZDJĘĆ – BIBLISTA JUNIOR i MŁODY BIBLISTA

Konkurs składa się z trzech etapów. Szkolnego, rejonowego i diecezjalnego. We wszystkich trzech wystartowało 2700 uczniów, a w ścisłym finale prawie 150 uczestników. – Od początku chcemy, aby dzieci i młodzież czytali Pismo Święte – wyjaśnia ks. Andrzej Maciejewski, jeden z organizatorów. – W tym roku młodsi uczestnicy czytali Ewangelię według św. Marka, a starsi odkrywali księgi Rut i Tobiasza – dodaje Wioletta Pilecka, pomysłodawca konkursu i organizator.

Drugiego dnia nagrody uczestnikom wręczył bp senior Paweł Socha. – Czytając Pismo Święte zawsze spotykamy się z żywym Bogiem. Życzę zwłaszcza tym, którzy tak chętnie czytają Biblię, żeby spotykali się z żywym Bogiem i uczyli się jego mądrości, ale przede wszystkim Jego miłości bo Bóg jest miłością – podkreślił na zakończenie biskup.

W konkursie „Biblista Junior” pierwsze miejsce zajęła Joanna Sokalska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Zielonej Górze, drugie Piotr Burzyński również z SP 1, a trzecie Karol Rychlewski ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Gorzowie Wlkp.

Natomiast w „Młodym Bibliście” pierwsze miejsca zdobyła Aleksandra Maniewska (SP Górki Noteckie). Drugie Paulina Urbańska (SP nr 28 Zielona Góra – Zawada), a trzecie Maria Jaworowska (SP Dobiegniew).

Wielu uczestników konkurs motywuje do częstszego czytania Biblii. – Czasami czytam, a czasami słucham. Warto je czytać bo to księga na której człowiek powinien się wzorować w swoim życiu. Pismo Święte zbliża nas do Boga – mówi Piotr Burzyński z SP 1 w Zielonej Górze.

Uczestnikom towarzyszyli katecheci, którzy pomagali swoim uczniom w przygotowaniach.

Pytania uczestnikom konkursu zadawał ks. Wojciech Lechów – dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej w Kurii Biskupiej w Zielonej Górze.

Sprawdź także

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma dwóch nowych diakonów

W zielonogórskiej konkatedrze 18 maja bp Adrian Put udzielił święceń diakonatu dwóm alumnom Wyższego Seminarium …

Skip to content