Dzień Życia Konsekrowanego

Święto Ofiarowania Pańskiego to jednocześnie Dzień Życia Konsekrowanego. Diecezjalne obchody odbyły się w tym roku w Gorzowie Wlkp. i Wschowie.

Nad Wartą Mszy św. z odnowieniem ślubów zakonnych w kościele pw. św. Stanisława Kostki i św. Antoniego z Padwy przewodniczył bp Paweł Socha. Natomiast na południu diecezji z osobami konsekrowanymi, w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca, modlił się bp Tadeusz Lityński. – Dzień dzisiejszy w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, zarówno tutaj we Wschowie, jak i Gorzowie, ma swój szczególny wymiar wdzięczności za objawienie miłości Boga w darze życia konsekrowanego – mówił na początku Mszy św. bp Lityński.

– Ten dzień jest również zauważaniem bogactwa charyzmatu i posługi, które realizują osoby życia konsekrowanego. Chcemy dzisiaj Panu Bogu w tej wspólnocie podziękować i jednocześnie prosić, aby to dzieło ciągle się rozwijało. Aby natchnienie Ducha Świętego było słyszane w nowych pokoleniach – dodał.

Do Wschowy przyjechała s. Anna Kraśner. – Dzisiejszy dzień jest przede wszystkim wielkim dziękczynieniem, że Pan Bóg 20 lat temu powołał mnie do takiej służby. Jest takim zastanowieniem, jak to moje życie na dzień dzisiejszy wygląda i czy jestem prawdziwym świadkiem miłości Jezusa do każdego człowieka – zauważa s. Anna ze Zgromadzenia Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej, która posługuje obecnie jako katechetka w Zielonej Górze, ale pochodzi ze Wschowy.

– Jestem szczęśliwa zakonnicą! I gdybym miała dzisiaj znowu wybierać, to wybrałabym to samo. Życzę wszystkim osobom, które myślą o wyborze życia konsekrowanego zaufania Panu Bogu i odwagi – dodaje.

Krzysztof Król
dziennikarz „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Komunikat w sprawie święceń diakonatu i prezbiteratu

Drodzy Diecezjanie, Siostry i Bracia, wspominając w tym roku 900-lecie powstania Diecezji Lubuskiej wracamy myślą …

Skip to content