Gorzowskie Dni Kultury Chrześcijańskiej rozpoczęte

„Jedność w mocy Ducha” – to motto tegorocznej edycji 33. Gorzowskich Dni Kultury Chrześcijańskiej, które potrwają do 29 października.

Konferencja naukowa „Biblia ekumeniczna – jedność w różnorodności”, wykład „Pontyfikaty przełomu stuleci – Jan Paweł II, Benedykt XVI oraz Franciszek – podobieństwa, różnice, wnioski”, „Muzyka mojej duszy” – koncert nauczycieli i uczniów Szkoły Muzycznej I i II – to tylko trzy z wielu tegorocznych propozycji dni kultury nad Wartą.

Jak co roku dni kultury rozpoczęły się Mszą św. w parafii pw. Wniebowzięcia NMP. 29 września w tymczasowej kaplicy odprawił ją bp Tadeusz Lityński. – Dziękuję za to zaproszenie do udziału w modlitwie na rozpoczęcie Dni Kultury Chrześcijańskiej. To dobrze, że w sferze kultury umiejscowiona została modlitwa. Modlitwa jako nasze odniesienie do sacrum, odniesienie do Boga, ale też nasza odpowiedź na uprzedzającą miłość Boga staje się fundamentem, jakby początkiem działania w sferze kultury – podkreślił w homilii biskup.

– Świat współczesny pragnie okraść człowieka z wszelkich znamion duchowości. Ważne mają być uczucia, potrzeby materialne, upodobania estetyczne, kulturalne, sportowe, ale nie ma mowy o żadnym odniesieniu do Boga. To nie jest nasza droga! – dodał.

Organizatorem Gorzowskich Dni Kultury Chrześcijańskiej jest środowisko Klubu Inteligencji Katolickiej.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Oferta studiów teologicznych i formacja do diakonatu stałego

1. Rekrutacja na dwuletnie teologiczno-katechetyczne studia podyplomowe dla nauczycieli w Gorzowie Wlkp. Koszt studiów – …

Skip to content