Inauguracja roku akademickiego w Akademii im. Jakuba z Paradyża

Akademia im. Jakuba z Paradyża, podobnie jak inne uczelnie w Polsce, 1 października rozpoczęła nowy rok akademicki. Studia na gorzowskiej uczelni rozpoczęło ponad 2300 żaków. Rozpoczęcie w auli Akademii im. Jakuba z Paradyża poprzedziła Msza św. w kościele pw. NMP Królowej Polski. Przewodniczył jej bp Paweł Socha.

Hierarcha podkreślił, że zdobyta wiedza i wykształcenie mają służyć człowiekowi, a nie być wykorzystywane przeciwko niemu. Zachęcał zebranych do czerpania mądrości z Biblii. – Właściwie całe Pismo Święte jest jedną wielką księgą Bożej mądrości. Jest bowiem słowem Boga – podkreślił biskup senior.

Świat bez mądrości Bożej prowadzi do zagłady. Przykładem tego był totalitaryzmy ubiegłego wieku. – Nie zapominając o wartości wiedzy, nauki i jej konieczności, trzeba nam wracać do Bożej mądrości. Inaczej tracimy kierunek naszej drogi i idziemy donikąd. I także nie rozpoznajemy dobrze, kim jest człowiek – zauważył bp Socha.

Na zakończenie podkreślił, że współczesny człowiek coraz bardziej zapomina, kim jest i po co żyje, chcąc tylko wygodnie żyć. – Do pedagogów należy, ale także do młodzieży akademickiej, byśmy nie zatracili właściwego celu i drogi życia. A znaleźć ją można tylko w kontakcie z Bogiem – przypomniał.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma dwóch nowych diakonów

W zielonogórskiej konkatedrze 18 maja bp Adrian Put udzielił święceń diakonatu dwóm alumnom Wyższego Seminarium …

Skip to content