poniedziałek , 13 maja 2024

Konkurs fotograficzny o diecezji lubuskiej

Z okazji jubileuszu 900-lecia biskupstwa lubuskiego komitet organizacyjny obchodów ogłasza konkurs fotograficzny adresowany do fotografów profesjonalistów i amatorów, którego celem jest utrwalenia w pamięci historycznego dziedzictwa narodowego związanego z założeniem i istnieniem dawnej diecezji lubuskiej. Przedmiotem konkursu jest dokument fotograficzny dotyczący materialnych śladów istnienia chrześcijaństwa na terenie historycznego biskupstwa lubuskiego. Materialne ślady to: architektura sakralna, pomniki, miejsca kultu, cmentarne nagrobki, epitafia, posągi, sarkofagi, figury, eksponaty muzealne, artefakty związane z historią Kościoła katolickiego na ziemiach dawniejszego biskupstwa lubuskiego. Szczegóły w regulaminie konkursowym.

REGULAMIN KONKURSU 900-lecia Diecezji Lubuskiej

Załącznik nr 1, karta zgłoszenia

Załącznik nr 3, umowa

Święcenia diakonów