poniedziałek , 19 października 2020

Przegląd Pieśni Patriotycznej

Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej oraz oddziały AK przy sulechowskiej parafii pw. Podwyższenia Krzyża i parafii pw. Narodzenia NMP w Nowym Kramsku zorganizowały 8. Przegląd Pieśni Patriotycznej.

Na scenie Domu Kultury w Sulechowie wystąpili 27 października zespoły oraz soliści, od najmłodszych dzieci do dojrzałych śpiewaków. W repertuarze 32 wykonawców pojawiły się pieśni patriotyczne wzbudzające emocje wśród publiczności. Inicjatywa Akcji Katolickiej została objęta honorowym patronatem m.in. bp. Tadeusza Lityńskiego, ordynariusza diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, i wojewody lubuskiego Władysława Dajczaka.

– Pieśń patriotyczna będzie rozbrzmiewać w Sulechowskim Domu Kultury po raz 8., ale w sercach Polaków brzmi przez stulecie. Patriotyczna pieśń dawała wewnętrzną moc i ducha, by przetrwać lata niewoli, rozgrzewała do walki ludzi młodych i dojrzałych. Dzisiaj przez talenty wykonawców może być darem dla naszej ojczyzny – mówiła Urszula Furtak, prezes Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej w Polsce.

Ks. Marcin Siewruk
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Komunikat rzecznika prasowego Kurii Diecezjalnej

Informujemy, że wśród chorych na Covid-19 jest także biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński oraz emerytowany biskup …