poniedziałek , 10 czerwca 2024

Niedziela Miłosierdzia Bożego – święto Caritas

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, przypadającą w tym roku 7 kwietnia, rozpoczyna się 80. Tydzień Miłosierdzia. Jest to jednocześnie święto patronalne Caritas.

Z tej okazji Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej zaprasza do wspólnych obchodów Dnia Dobra. Rozpoczną się one od mszy św. w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonej Górze o godz. 11.00. Następnie na placu przed kościołem odbędzie się festyn rodzinny. W programie pokazy taneczne, występy muzyczne, warsztaty rękodzieła i inne atrakcje dla dla starszych i młodszych. Podczas spotkania odbędzie się wręczenie nagród dla zwycięzców konkursu na kartkę wielkanocną.

Główny odpust w Rokitnie

W sanktuarium w Rokitnie trwają obchody święta patronalnego Matki Bożej Rokitniańskiej. Rozpoczęły się już w …