Niedziela Miłosierdzia Bożego – święto Caritas

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, przypadającą w tym roku 7 kwietnia, rozpoczyna się 80. Tydzień Miłosierdzia. Jest to jednocześnie święto patronalne Caritas.

Z tej okazji Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej zaprasza do wspólnych obchodów Dnia Dobra. Rozpoczną się one od mszy św. w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonej Górze o godz. 11.00. Następnie na placu przed kościołem odbędzie się festyn rodzinny. W programie pokazy taneczne, występy muzyczne, warsztaty rękodzieła i inne atrakcje dla dla starszych i młodszych. Podczas spotkania odbędzie się wręczenie nagród dla zwycięzców konkursu na kartkę wielkanocną.

Zielonogórskiej Kapituła Kolegiacka ma dwóch nowych kanoników gremialnych

Sesja Zielonogórskiej Kapituły Kolegiackiej pw. św. Jadwigi Śląskiej odbyła się 11 kwietnia w Zielonej Górze. …