Nowa dziewica konsekrowana

Bożena Szostak z zielonogórskiej Ochli w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny została włączona do stanu dziewic konsekrowanych.

Uroczysta Msza św. odbyła się w kościele parafialnym w Ochli. Przewodniczył jej bp Tadeusz Lityński.

– Do czego możemy porównać ten dzień konsekracji? Myślę, że na pewno możemy porównać do ślubu. Oto jest oblubienica, jest panna młoda – mówił biskup i kontynuował: – Dzisiejszy dzień to zaślubiny z Oblubieńcem, któremu na imię Jezus Chrystus – dodał.

Pasterz diecezji przypomniał obrzęd konsekracji nakłada wiele obowiązków. – Twoim zadaniem jest wspierać ubogich, pielęgnować chorych, pouczać nieumiejętnych i pomagać potrzebującym. Wyrzekasz się małżeństwa, ale stajesz się matką w porządku duchowym. Będziesz się przyczyniała, aby wielu mogło narodzić się do życia łaski – mówił biskup.

Bożena Szostak jest czynnie zaangażowana w parafię. Jest zelatorką Róży Żywego Różańca, członkinią koła biblijnego oraz rady parafialnej. – To najszczęśliwszy dzień w moim życiu – zauważa pani Bożena.

– Zdaję sobie sprawę, że ludzie dzisiaj bardzo różnie na to patrzą i dla wielu osób moja decyzja jest dziwna, śmieszna i niezrozumiała. Ale ja chcę odważnie nieść Chrystusa innym – dodaje.

Zwyczaj konsekrowania dziewic wywodzi się z pierwotnego Kościoła. Dziewice konsekrowane ślubują czystość, aby bardziej kochać Chrystusa i lepiej służyć bliźnim. Zgodnie ze swym stanem i otrzymanymi charyzmatami powinny się oddawać pokucie, dziełom miłosierdzia, apostolstwu i gorliwej modlitwie.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Bp Lityński do KSM: Istotą apostolstwa świeckich jest odważne dawanie świadectwa

– Istotą apostolstwa świeckich jest również odważne dawanie świadectwa swojej wiary przez publiczny kult, modlitwę, …

Skip to content