Obłóczyny i lektorat w Paradyżu

Czterech alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu 10 marca otrzymało sutannę i przyjęło posługę lektoratu. Liturgii przewodniczył bp Stefan Regmunt.

To ważny krok na drodze ku kapłaństwu. Strój duchowny, który alumni dziś przyjmują, jest zewnętrznym znakiem przynależności do Chrystusa, do Kościoła. Tym strojem duchownym mają przypominać innym ludziom o tych wartościach, które Chrystus głosi w Ewangelii. Oni sami będą głosić słowo Boże przez posługę lektoratu podczas liturgii – mówił ks. Grzegorz Słapek, ojciec duchowny seminarium.

Nowy strój oraz posługę lektoratu przyjęli: kl. Mikołaj Ostapczuk z parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Gorzowie Wlkp., kl. Tomasz Dragańczuk z parafii pw. Nawiedzenia NMP w Lubsku, kl. Tomasz Błażuk z parafii pw. Pierwszych Męczenników z Gorzowa Wlkp. oraz kl. Paweł Marciniak z parafii w Lubiszynie.

– Ten dzień jest potwierdzeniem mojej decyzji o pójściu za Chrystusem. Ma mi przypominać, że należę już do Chrystusa i Jemu mam służyć – wyjaśnia kl. Mikołaj.

Wychowawcą czwartego rocznika jest ks. dr Bogusław Grzebień.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Biskup wręczył statuetki „Człowiek człowiekowi”

W parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. 8 kwietnia odbyła się gala wręczenia …